تایید پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ همکاری سازمان بنادرودریانوردی با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان

تایید پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ همکاری سازمان بنادرودریانوردی با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان

پیش نویس تفاهم‌ همکاری آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان با سازمان بنادرودریانوردی در نشست آنلاین با بیشکک، تایید شد.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کاظم صالحی سرپرست اداره‌کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌ها با اعلام این خبر، گفت: در نشست تصویری با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان، مفاد پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان بنادرودریانوردی واین کشور در زمینه حضور بخش خصوصی این کشور در بنادر جنوبی ایران بررسی و تایید شد.

صالحی افزود: متن پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ مذکور در جریان سفر مقامات ذیربط کشور قرقیزستان به تهران، در آینده‌ای نزدیک، به امضای طرفین خواهد رسید.

به گفته سرپرست اداره‌کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌های سازمان بنادرودریانوردی، با امضای این تفاهم‌نامه، دو کشور در ایجاد مراکز لجستیک مشترک در پسکرانه بندری ایران مشارکت خواهند کرد و سطح مناسبات تجاری دو طرف افزایش خواهد یافت.

صالحی ضمن ضروری دانستن تسهیل و رونق ترانزیت منظقه‌ای به صورت حمل و نقل چند وجهی، خاطرنشان کرد: سازمان بنادرودریانوردی از حضور کشورهای همسایه، به ویژه کشورهای آسیای میانه، در پروژه‌های زیربنایی بنادر ایران استقبال می‌کند.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۱۸۶ درصدی ترانزیت نفتی و رشد ۱۷ درصدی صادرات غیرنفتی

چ تیر 20 , 1403
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به جذب ۱۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر این استان، گفت: این سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و ارزش افزوده‌ای، انبارش کالا، پایانه‌های مکانیزه، تجهیزات استراتژیک و غیر استراتژیک صورت گرفته است. به گزارش بندر و دریا به نقل […]
نشست مرور قابلیت ها و کارکردهای پیاده سازی شده سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری برگزار شد

همچنین بخوانید: