صادرات بیش از چهار هزار تُن کالای غیرنفتی از بندر شادگان

صادرات بیش از چهار هزار تُن کالای غیرنفتی از بندر شادگان

 

مصطفی سکرانی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: این میزان صادرات از بندر شادگان در هم‌سنجی با مدت مشابه پارسال ۷۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی علت افزایش صادرات کالا از بندر شادگان را تشویق تجار و بازرگانان، رفع موانع صادرات، تأمین برق پایدار و تکمیل زیرساخت‌های این بندر بیان کرد و افزود: سنگ‌های تزئینی، پودر سنگ، دام زنده، علوفه دامی و سیمان سفید از مهمترین اقلام صادراتی از این بندر بوده است.
سکرانی افزود: بیشتر کالا‌ها به کشور‌های حاشیه خلیج فارس به خصوص کویت و قطر صادر شده است.
رئیس بندر و دریانوردی شادگان ابراز امیدواری کرد: با از سرگیری روابط سیاسی و تجاری با کشور‌های بحرین و عربستان سعودی، صادرات کالا‌های غیرنفتی از بندر شادگان افزایش یابد.
به گزارش خبرنگار مانا، بندر تجاری شادگان در آبان ماه ۱۳۹۴ با حضور مدیرعامل وقت سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولان بلندپایه خوزستان به صورت رسمی با هدف ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه افتتاح شد.
این بندر از طریق خور ابوخضیر به آب‌های خلیج فارس متصل می‌شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران با خط جدید ریلی به پاکستان وصل می‌شود

چ تیر 20 , 1403
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از اتصال ایران و پاکستان با مسیر ریلی جدید خبر داد.به گزارش اقتصاد سرآمد، میعاد صالحی درباره اعلام آمادگی پاکستان برای عضویت در کریدور شمال -جنوب و ظرفیت‌های ریلی دو کشوربه ایلنا اظهار داشت: در مجموعه راه‌آهن تلاش بر این است که تبادلات ریلی […]

همچنین بخوانید: