نشست مرور قابلیت ها و کارکردهای پیاده سازی شده سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری برگزار شد

نشست مرور قابلیت ها و کارکردهای پیاده سازی شده سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری برگزار شد

نشست تخصصی مرور قابلیتها و کارکردهای تولید شده در سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری در قالب یک دورۀ آموزشی سه روزه با هماهنگی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) و با دعوت از نمایندگان بنادر شهید رجائی و بندر امام خمینی(ره) ، اداره کل امور بندری، اداره کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه و کارشناسان و مدیران واحدهای مذکور از 16 تیرماه برگزار شد.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، این نشست سه روزه در راستای بهره مندی از نظرات و پیشنهادهای کارشناسان امور بندری به عنوان کاربران کلیدی و ناظران اصلی در فرآیندهای اجرایی طرح ریزی و اجراء شده است.

از مهمترین اهداف این نشست، ارائه جزئیات کامل قابلیت ها، کارکردها و فرآیندهای وضعیت مطلوب پیاده سازی شده به کاربران و مدیران مختلف، به منظور اطمینان از صحت عملکرد فرآیندها مبتنی بر مستندات طراحی و نیازمندی های از قبل توافق شده بوده است.

قابلیت های پیاده سازی شده در سامانه عملیات یکپارچۀ بندری، مطابق برنامۀ زمان بندی در فاز اول دربرگیرندۀ رویه ها و فرآیندهای مطلوب ورود کالا از خشکی (انواع کالاهای کانتینری و غیرکانتینری) و همچنین اطلاعات پایه می باشد.

از ویژگی های اصلی سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری ارتباط یکپارچه و برخط با ذینفعان کالا، تبادل اطلاعات با سازمان های حاکمیتی و نظارتی نظیر راه آهن، راهداری و گمرک می باشد که متناسب با فرآیندهای پیاده سازی شده عملیاتی خواهندشد.

انتظار می رود با برگزاری این نشست و تبادل نظر درخصوص اصلاحات و بهبودهای احتمالی مرتبط با قابلیت ها و کارکردهای تولیدشده، مراحل استقرار و بهره برداری آزمایشی فاز اول نیز توافق و نهائی گردد.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صادرات بیش از چهار هزار تُن کالای غیرنفتی از بندر شادگان

چ تیر 20 , 1403
  مصطفی سکرانی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: این میزان صادرات از بندر شادگان در هم‌سنجی با مدت مشابه پارسال ۷۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.وی علت افزایش صادرات کالا از بندر شادگان را تشویق تجار و بازرگانان، رفع موانع صادرات، تأمین برق پایدار و تکمیل زیرساخت‌های این بندر بیان […]
صادرات بیش از چهار هزار تُن کالای غیرنفتی از بندر شادگان

همچنین بخوانید: