گرمای شدید و نفسگیر شهر‌های ساحلی خوزستان را به تعطیلی کشاند

استانداری خوزستان اعلام کرد: همه اداره‌ها و سازمان‌های دولتی و عمومی شهر‌های ساحلی خوزستان روز شنبه ۲۳ تیرماه به علت گرمای شدید و نفسگیر تعطیل خواهد بود.

گرمای شدید و نفسگیر شهر‌های ساحلی خوزستان را به تعطیلی کشاند

 

به گزارش خبرنگار مانا، مراکز درمانی، بانکها، آتش نشانی‌ها و بخش عملیاتی بنادر خوزستان تعطیل نخواهند بود و همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
افزایش پایداری و تاب آوری شبکه توزیع برق، کاهش مصرف برق اداری، حفظ سلامتی شهروندان، لزوم تأمین برق خانگی از دیگر دلایل تعطیلی روز شنبه اعلام شده است.
اداره‌های دولتی شهر‌های ساحلی خوزستان موظف هستند در روز تعطیلی خدمات خود را به صورت دورکاری انجام دهند.
از سوی دیگر اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور دومین هشدار سطح قرمز، با پیش‌بینی افزایش دمای بالای ۵۰ درجه در سه روز آینده اعلام کرد: با استقرار کامل توده هوای پرفشار سطح زمین، هوای گرم و سوزان پدیده غالب در مناطق ساحلی خوزستان خواهد بود.
روز گذشته فعالیت اداری شهر‌های ساحلی خوزستان به علت گرمای فزاینده و البته کم سابقه و روند بی‌سابقه مصرف برق خانگی یک ساعت کاهش یافت.        
مرکز پیش‌بینی هواشناسی خوزستان نیز اعلام کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان دهنده استقرار و تقویت الگوی تابستانه بر روی مناطق ساحلی و کل استان است که سبب وقوع دما‌های بالای ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر تا روز شنبه هفته آینده خواهد شد.
مرکز بهداشت خوزستان ضمن اعلام آماده باش مراکز درمانی برای پذیرش بیماران مبتلا به گرمازدگی، از شهروندان خواست برای حفظ سلامتی خود در فضای باز قرار نگیرند و در صورت خروج از منازل از کلاه، عینک و چتر استفاده کنند.  
مدیریت بحران استانداری خوزستان از ساکنان شهر‌های ساحلی خوزستان خواست با مدیریت مصرف برق و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف در ساعات پیک، به پایداری شبکه توزیع برق کمک کنند تا درگیر قطعی برق نشوند.
در روز‌های اخیر جریان برق برخی مناطق ساحلی خوزستان به علت گرمای شدید و مصرف بالای انرژی بار‌ها قطع شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تایید پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ همکاری سازمان بنادرودریانوردی با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان

چ تیر 20 , 1403
پیش نویس تفاهم‌ همکاری آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان با سازمان بنادرودریانوردی در نشست آنلاین با بیشکک، تایید شد. به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کاظم صالحی سرپرست اداره‌کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌ها با اعلام این خبر، گفت: در نشست تصویری با آژانس […]
نشست مرور قابلیت ها و کارکردهای پیاده سازی شده سامانۀ یکپارچۀ عملیات بندری برگزار شد

همچنین بخوانید: