تایید پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ همکاری سازمان بنادرودریانوردی با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، کاظم صالحی سرپرست اداره‌کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌ها با اعلام این خبر، گفت: در نشست تصویری با آژانس سرمایه‌گذاری ملی قرقیزستان، مفاد پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان بنادرودریانوردی واین کشور در زمینه حضور بخش خصوصی این کشور در بنادر جنوبی ایران بررسی و تایید شد.

صالحی افزود: متن پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌ مذکور در جریان سفر مقامات ذیربط کشور قرقیزستان به تهران، در آینده‌ای نزدیک، به امضای طرفین خواهد رسید.

به گفته سرپرست اداره‌کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌های سازمان بنادرودریانوردی، با امضای این تفاهم‌نامه، دو کشور در ایجاد مراکز لجستیک مشترک در پسکرانه بندری ایران مشارکت خواهند کرد و سطح مناسبات تجاری دو طرف افزایش خواهد یافت.

صالحی ضمن ضروری دانستن تسهیل و رونق ترانزیت منظقه‌ای به صورت حمل و نقل چند وجهی، خاطرنشان کرد: سازمان بنادرودریانوردی از حضور کشورهای همسایه، به ویژه کشورهای آسیای میانه، در پروژه‌های زیربنایی بنادر ایران استقبال می‌کند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش جذب دانشجو

چ تیر 20 , 1403
افزایش جذب دانشجو؛ گیتا برادران ابراهیمی، رئیس اداره مهندسی سواحل سازمان بنادر و دریانوردی نیز یکی دیگر از زنان فعال در حوزه دریاست. به گزارش بندرو دریا، گیتا برادران ابراهیمی، در پاسخ به این سؤال که چگونه وارد شغل مرتبط با دریا و بندر شده است، می‌‌گوید: به‌واسطه رشته تحصیلی […]

همچنین بخوانید: