«دریانوردان»، مهره اصلی تجارت دریایی هستند/  ارتقا دانش دریانوردان با رویکرد توسعه کمی و کیفی ایمنی در دریا

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حمیدرضا محمد حسینی‌تختی با گرامیداشت ۲۵ ژوئن(مصادف با چهارم تیرماه) روز جهانی دریانورد و تبریک این روز به همه دریانوردان، اظهار کرد: تقریبا ۹۰ درصد حمل و نقل تجاری دنیا، از طریق کشتی و دریا انجام می‌شود.  


وی با اشاره به علت نامگذاری روز جهانی دریانوردان، افزود: تاریخچه نام‌گذاری«روز جهانی دریانورد» بر می‌گردد به کنفرانس بازنگری کنوانسیون استانداردهای آموزشی و گواهینامه‌های دریانوردی که در ژوئن ۲۰۱۰ میلادی در شهر مانیل برگزار شد و در نگارش جدید این کنوانسیون تدوین و در روز ۲۵ ژوئن ۲۰۱۰ به تصویب رسید. 


مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان کرد: براساس شواهد موجود، بخش مهمی از تاریخ بشر از کرانه‌های خلیج فارس آغاز شده است، بنابراین، خلیج فارس نخستین دریایی است که انسان‌ها روی آن با قایق‌های کوچک دریانوردی کرده‌اند. 


به گفته حسینی تختی؛ در حال حاضر هزاران کشتی تجاری در سراسر دنیا به جابجایی محموله‌های تجاری می‌پردازند و حضور ۱۵۰ کشور با همکاری بیش از یک میلیون دریانورد در ناوگان جهانی به ثبت رسیده است. 


این مقام مسئول گفت: با توجه به اهمیت مساله ایمنی در دریا که به طور مستقیم با جان دریانوردان سر و کار دارد، مجموعه بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز در صدد ارتقا دانش دریانوردانی است که از طریق این بندر فعالیت دارند.


پایان پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تقدیر از دریانوردان استان گیلان به مناسبت روز جهانی دریانورد

س تیر 5 , 1403
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، بعد از ظهر دوشنبه معاون امور دریایی به همراه رئیس اداره عملیات دریایی و رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی این اداره کل در راستای ارج نهادن به خدمات تلاشگران عرصه صنعت حمل و نقل دریایی با ملوانان و خدمه کشتی ها و شناورهای […]
تقدیر از دریانوردان استان گیلان به مناسبت روز جهانی دریانورد

همچنین بخوانید: