ثبت ترانزیت ۱.۸ میلیون تُن کالا در بنادر هرمزگان طی سه ماهه نخست امسال/ ترانزیت بیش از ۱.۵ میلیون تُن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی

ثبت ترانزیت ۱.۸ میلیون تُن کالا در بنادر هرمزگان طی سه ماهه نخست امسال/ ترانزیت بیش از ۱.۵ میلیون تُن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان مجموع ترانزیت داخلی و خارجی بنادر این استان را از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه امسال یک میلیون و 875 هزارو 16 تُن اعلام کرد.
به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسین عباس‌نژاد روز دوشنبه چهارم تیرماه در تشریح عملکرد ترانزیت بنادر این استان در سه ماهه امسال اظهار کرد: یک میلیون و 477 هزار و 192 تُن کالا از طریق بنادر هرمزگان در بخش ترانزیت خارجی ثبت شد.
وی با بیان اینکه یک میلیون و 296 هزار و 420 تن از ترانزیت خارجی مربوط به بندر شهید رجایی بوده است، عملکرد بنادر لنگه و شهید باهنر را در این بخش به ترتیب 126 هزار و 461 تُن و 18 هزار و 504 تُن اعلام کرد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در بخش داخلی نیز 427 هزار و 824 تن کالا از طریق بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، بندرلنگه و قشم ترانزیت شد که از این میزان 426 هزار و 752 تُن مربوط به بندر شهید رجایی است.
عباس‌نژاد در ادامه سهم بندر شهید رجایی از ترانزیت نفتی و غیرنفتی بنادر هرمزگان را نیز یک میلیون و 723 هزار و 172 تُن اعلام کرد که یک میلیون و 649 هزار و 292 تُن آن مربوط به ترانزیت غیرنفتی است.
وی میزان ترانزیت نفتی در بندر شهید رجایی در سه ماهه امسال را 73 هزارو 880 تُن اعلام کرد و ادامه داد: در بخش ترانزیت غیرنفتی نیز بندرلنگه با 127هزار و 400 تُن و بندر شهید باهنر با 18 هزارو 516 تُن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
به گفته عباس‌نژاد؛ در دو ماهه امسال نیز یک میلیون و 422 هزار و 428 تن کالای نفتی و غیرنفتی از طریق بنادر استان هرمزگان ترانزیت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.
گفتنی است؛ در سال 1402 نیز هفت میلیون و 685 هزار و 21 تن با 13 درصد افزایش در بخش ترانزیت نفتی و غیرنفتی در بنادر استان هرمزگان به ثبت رسید.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تمهیدات پیشگیرانه بندر بوشهر برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل تابستان

د تیر 4 , 1403
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از حوادث احتمالی، بویژه آتش سوزی در بنادر این استان با آغاز فصل تابستان و افزایش محسوس دما خبر داد. به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مصطفی […]
مهار و اطفای حریق در محدوده اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

همچنین بخوانید: