تمهیدات پیشگیرانه بندر بوشهر برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل تابستان

تمهیدات پیشگیرانه بندر بوشهر برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل تابستان

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از حوادث احتمالی، بویژه آتش سوزی در بنادر این استان با آغاز فصل تابستان و افزایش محسوس دما خبر داد.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مصطفی حاجی رضایی با اشاره به استقرار شناورهای آتشخوار و خودروهای آتش نشانی و سیستم ثابت اطفای حریق در بنادر، تاکید کرد: با وجود آماده به کاری نیروها و تجهیزات آتش نشانی بخش اصلی و انکارناپذیر برای جلوگیری از حوادث آتش سوزی متوجه مالک شناورها و دریانوردان است که باید به رعایت نکات ایمنی اهتمام لازم را داشته باشند.

حاجی رضایی خاطرنشان کرد: همچنین باید حداقل یک ملوان آموزش دیده به صورت 24 ساعته روی شناورهای سنتی استقرار داشته باشد چراکه براساس تجربه در بسیاری از موارد وقوع حادثه آتش سوزی با وجود ملوان روی شناور، آتش در اسرع وقت مهار و از شعله ور کامل شناور و سرایت آتش به سایر شناورها جلوگیری شده است.

وی افزود: مالکان شناورها و دریانوردان در صورت بروز هر گونه سانحه دریایی و یا حادثه آتش سوزی باید فوری از طریق کانال 16 وی.اچ.اف یا سامانه تلفنی 1550 تماس تلفنی بگیرند.

 

حاجی رضایی یادآور شد: براساس پایش های انجام شده نیازهای مهم بنادر به تجهیزات آتش نشانی شناسایی شده تا بر حسب اولویت نسبت به تامین آن اقدام شود.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مهار و اطفای حریق در محدوده اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

د تیر 4 , 1403
آتش سوزی رو به گسترش در ​محدوده اراضی غربی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، با هوشیاری و حضور به موقع تیم آتش نشانی این بندر و با مشارکت آتش نشانان صنایع همجوار، پس از سه ساعت، مهار و اطفا شد. به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع […]
مهار و اطفای حریق در محدوده اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

همچنین بخوانید: