مهار و اطفای حریق در محدوده اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

مهار و اطفای حریق در محدوده اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

آتش سوزی رو به گسترش در ​محدوده اراضی غربی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، با هوشیاری و حضور به موقع تیم آتش نشانی این بندر و با مشارکت آتش نشانان صنایع همجوار، پس از سه ساعت، مهار و اطفا شد.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد علی موسی پور گرجی، مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این باره اظهار کرد: با وقوع آتش سوزی در محدوده اراضی غربی منطقه ویژه اقتصادی بندر ادر میان درختچه ها و علفزارهای حد فاصل موج شکن و رینگ پیرامونی، تیم آتش نشانی بلافاصله به موقعیت اعزام و با اقدامات پیشگیرانه مانع از وسعت حریق به تاسیسات و صنایع شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد، با بیان اینکه آتش‌سوزی به دلیل وضعیت جوی و وزش شدید باد به سرعت در حال گسترش بود، توضیح داد: در این حادثه 25 نفر آتش نشان ، 5 نفر نیروهای امدادی و حفاظتی ، 2 دستگاه لودر و 8 خودروی آتش نشانی متشکل از تیم های آتش نشانی بندر امیرآباد ، نیروگاه شهید سلیمی نکاء ، پایانه های نفتی شمال و تاسیسات گازی شهید تندگویان حضور داشتند و توانستند آتش را کنترل و مهار کنند و مانع از خسارت به تاسیسات شوند.

موسی پور خاطرنشان کرد : در این فصل افزایش دما و وزش باد شدید عامل اصلی بروز آتش‌سوزی پیش بینی می شود که با اقدام پیشگیرانه و گشت های مستمر و همچنین پاکسازی اراضی از علف های خشک می تواند از این حوادث جلوگیری کرد.

وی گفت : خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت و دلیل اصلی آتش سوزی توسط کارشناسان در دست بررسی است.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خدمه مضطر لنج صیادی در ۵۰ مایلی بندر چابهار امدادرسانی شد

د تیر 4 , 1403
خدمه لنج صیادی که به علت اضطرار نیاز به فوریت پزشکی داشت، با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC ) بندر چابهار به مرکز درمانی منتقل شد. به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سید احمد هاشمی، معاون دریایی اداره کل […]

همچنین بخوانید: