خدمه مضطر لنج صیادی در ۵۰ مایلی بندر چابهار امدادرسانی شد

خدمه مضطر لنج صیادی در ۵۰ مایلی بندر چابهار امدادرسانی شد

خدمه لنج صیادی که به علت اضطرار نیاز به فوریت پزشکی داشت، با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC ) بندر چابهار به مرکز درمانی منتقل شد.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سید احمد هاشمی، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این باره گفت: به دنبال تماس تلفنی لنج صیادی، مبنی بر نامساعد بودن حال عمومی یکی از پرسنل به علت ناراحتی از ناحیه شکم و استفراغ شدید، به فوریت شناور ناجی ۵ به موقعیت لنج مذکور در فاصله ۵۰ مایلی از بندر چابهار اعزام شد.

هاشمی افزود: فرد مضطر پس از ارائه خدمات پیش بیمارستانی، به اسکله ۴ بندر شهید کلانتری منتقل و جهت اعزام به بیمارستان، تحویل آمبولانس بندر شد.

وی به دریانوردان توصیه کرد هرگونه اضطرار دریایی در هر ساعت از شبانه روز را روی کانال ۱۶ VHF و شماره تماس ۱۵۵۰ (بدون کد) به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) اعلام کنند.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تجلیل از ۲۵ دریانورد فعال و نمونه در غرب هرمزگان/ فعالیت ۳۸ هزار و ۷۲۳ دریانورد در استان هرمزگان

د تیر 4 , 1403
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، در آیین بزرگداشت روز جهانی دریانورد با حضور خانواده بزرگ دریایی و بندری استان طی مراسمی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مدیران شهرستان بندرلنگه از تلاش‌های شبانه‌روزی ۲۵ دریانورد فعال و نمونه صنعت حمل و نقل دریایی با اهدا […]
تجلیل از ۲۵ دریانورد فعال و نمونه در غرب هرمزگان/ فعالیت ۳۸ هزار و ۷۲۳ دریانورد در استان هرمزگان

همچنین بخوانید: