ضرورت الگوگیری ایران از قانون جونز در حمل و نقل دریایی

ضرورت الگوگیری ایران از قانون جونز در حمل و نقل دریایی

گروه صنایع دریایی – مدیرعامل ایزویکو گفت: امیدواریم با انتخاباتی که موجب تقویت وفاق ملی  می‌شود دولتی سر کار بیاید که به سیاست های ابلاغی اقتصاد دریامحور توجه ویژه داشته باشد.
به گزارش روزنامه دریایی اقتصاد سرآمد، مرکز ارتباطات و امور بین الملل ایزوایکو در این رابطه منتشر کرد: سلمان ضربی، مدیرعامل ایزوایکو در جلسه دوره آموزشی تولید محتوای موبایلی که از سوی ایزوایکو و با همکاری روابط عمومی استانداری هرمزگان در سالن کنفرانس مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی و تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر و همچنین دهه ولایت و امامت خاطرنشان کرد: ایزوایکو یکی از قدیمی  ترین مجتمع های صنعتی استان است و امسال پنجاهمین سال تولید در ایزوایکو را داشتیم.
وی افزود: صنعت کشتی سازی صنعتی پایدار، استراتژیک و اشتغالزاست و از این رو ایزوایکو نقش مهمی در ایجاد اشتغال ایفا می‌کند.

ضرورت الگو گیری از قانون جونز آمریکایی‌ها در حمل و نقل دریایی ایران
ضربی با اشاره به اینکه در همه کشورها سعی شده این صنعت حفظ شود گفت: آمریکایی ها در ۱۰۰ سال گذشته قانونی را تحت عنوان قانون جونز تصویب کردند که صنعت کشتی سازی خود را حفظ کنند چرا که بر اساس این قانون، هرکشتی که بخواهد پرچم آمریکا روی آن نصب شود باید ساخت آمریکا باشد و بسیاری از کشورهای شرق آسیا نیز امروز سردمدار این صنعت هستند.

امروز بزرگترین مجتمع تولید و تعمیر کشتی در خاورمیانه را داریم
مدیرعامل ایزوایکو با بیان اینکه خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران این امکان را داریم که در سایه تلاش همه مدیرانی که در ایزوایکو خدمت کرده اند امروز بزرگترین مجتمع تولید و تعمیر کشتی در خاورمیانه را داریم یادآور شد: از جهاتی حتی شاید امکانات ما در دنیا بی نظیر باشد اما متاسفانه در سال های گذشته کم لطفی هایی در رابطه با سفارش کار ملی به این مجتمع شده است.

مجتمع ایزوایکو در تعمیرات کشتی دبی
 و عمان را پشت سر گذاشته است
وی با بیان اینکه امروز شاهد بیشترین ظرفیت تعمیر کشتی در ایزوایکو هستیم گفت: امروز می توانیم بگوییم از نظر حجم تعمیراتی که در این مجتمع انجام می شود ایزوایکو دبی و عمان را نیز پشت سر گذاشته است و بیش از ۶۰ فروند کشتی بزرگ و کوچک در این مجتمع در حال تعمیر است که در تاریخ ایزوایکو سابقه ندارد.

بیش از ۱۰ فروند کشتی اقیانوس
 پیما در مجتمع ایزوایکو در حال تعمیر و بازسازی است
ضربی ادامه داد: در حال حاضر ۲ جک آپ  در درای داک ایزوایکو  در حال تعمیر است که از سازه های بسیار گران قیمت و منحصر به فرد است که در حفاری دریا و حفر چاههای نفتی و گازی استفاده می‌شود و بیش از ۱۰ فروند کشتی اقیانوس پیما در مجتمع ایزوایکو در حال تعمیر و بازسازی است.

امروز کارفرمایان ایزوایکو برای سفارش کار در نوبت می‌ایستند
مدیرعامل بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور با اشاره به اینکه امروز کارفرمایان ایزوایکو برای سفارش کار در نوبت می ایستند تصریح کرد: خوشبختانه ایزوایکو امروز به جایی رسیده است که می تواند خدمات خود را پیش فروش کند.
ایزوایکو بهترین پیمانکار شرکت نفت و گاز پارس است
وی با بیان اینکه در بخش سازه های دریایی کارهای بسیار فوق العاده ای در ایزوایکو انجام شده است گفت: ما  بهترین پیمانکار شرکت نفت و گاز پارس بوده ایم و در سالهای گذشته  در پارس جنوبی رکوردهایی ثبت کرده ایم به عنوان مثال در فاز ۱۴ پارس جنوبی در یکی از پروژه ها در نصب سکو از زیر دریا به صخره ای برخورد کردیم که می توانست پروژه را متوقف کند اما همکاران ما با روش های ابتکاری خود  در کف دریا از داخل سکو حفاری هایی روی صخره انجام دادند تا بتوانند پایه ها را نصب کنند.
ضربی افزود: در فازهای ۲۲ گانه پارس جنوبی در آینده با افت فشار مواجه خواهیم شد به این معنا که در چندسال آینده اگر اقدامات جبرانی انجام نشود با کمبود گاز در فصل زمستان مواجه می‌شویم از این رو درحال حاضر در تدارک سکوهای فشارافزا هستیم که بتوانیم فشار لازم را  تامین کنیم. پروژه بسیار بزرگی است و حجم این پروژه ۲۰ میلیارد دلار است که شرکت ملی نفت تعریف کرده و در حال مذاکره هستیم که این پروژه در داخل کشور و ایزوایکو انجام شود.

ضرورت سرمایه گذاری ۲۰ میلیاردی برای کاهش سن ناوگان حمل و نقل دریایی 
مدیرعامل ایزوایکو همچنین با اشاره به سن ناوگان حمل و نقل دریایی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در این بخش نیز بالغ بر ۲۰ میلیارد سرمایه گذاری شود تا در ۵ سال آینده برای ساخت کشتی های جدید هزینه شود و ما در ایزوایکو  برای انجام این پروژه نیز اعلام آمادگی کرده ایم.

هر کشتی می‌تواند به صورت مستقیم
 ۱۵۰۰ نفر را وارد بازار کار کند
وی با بیان اینکه هر کشتی می تواند به صورت مستقیم ۱۵۰۰ نفر را وارد بازار کار کند تاکید کرد: پیش بینی می کنیم که در آینده نزدیک ایزوایکو در زمینه اشتغال زایی اقدامات مهمی انجام دهد که به مانند یک بمب خبری برای استان هرمزگان بازتاب بسیار خوبی در استان خواهد داشت.

امیدواریم دولت آینده و مجلس جدید به سیاست‌های اقتصاد دریامحور توجه ویژه داشته باشند
ضربی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد دریامحور از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت آینده و مجلس جدیدی که شکل گرفته است به این سیاست ها که نقشه راه کشور است توجه ویژه داشته باشند.
وی تاکید کرد: انتخابات پیش رو نیز باعث وفاق ملی در کشور خواهد شد و یک باردیگر نشان خواهیم داد با وجود سلایق مختلف انتخابات
خوبی خواهیم داشت.
مدیرعامل ایزوایکو تاکید کرد: همواره تلاش می کنیم و یکی از استراتژی های ما این است که محور فعالیت های ایزوایکو را در سطح ملی مطرح کنیم چراکه صنعت کشتی سازی یک صنعت ملی و استراتژیک است و اگرچه ایزوایکو در استان هرمزگان واقع شده است اما یک صنعت ملی و پایدار است که امیدواریم نعمات آن برای مردم عزیز استان باشد.

هر کجا که صحبت از ایزوایکو می‌شود ما به تلاش همکاران خود در مجتمع کشتی سازی افتخار می‎کنیم

در ادامه این جلسه  سرکار خانم جلالی، سرپرست روابط عمومی استانداری هرمزگان ضمن تشکر از مدیرعامل ایزوایکو برای برگزاری این دوره آموزشی گفت: فعالیت های ایزوایکو در استان هرمزگان باعث شده است که ما خود را عضوی از این خانواده بدانیم و هر کجا که صحبت از ایزوایکو می‌شود ما به تلاش همکاران خود در مجتمع کشتی سازی افتخار می‌کنیم و به خود می‎بالیم که این مجتمع در استان هرمزگان حضور دارد.
بر اساس این گزارش، در این دوره آموزشی دو روزه  سرکار خانم دکتر تکافی از فعالان و استادان رسانه ای کشور جدیدترین مباحث درحوزه تولید محتوای رسانه با موبایل را برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان هرمزگان مطرح کرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخفیف ۵۰ تا ۶۰ درصدی خدمات گردشگری در جشنواره تابستانی قشم

ش تیر 2 , 1403
مردم ایران زمین همه ساله در ایام مختلف با سفر به جزیره قشم به عنوان سرزمین زیبایی‌ها از شگفتی‌های عالم خلقت در قالب سایت‌های مهم گردشگری قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، دره و تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک، چاه‌های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت، […]

همچنین بخوانید: