پهلوگیری کشتی 40 هزار تنی در بندر شهید باهنر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا محمدحسینی تختی در این باره اظهار کرد: بندر شهید باهنر امکان پذیرش شناورهای با عمق آبخور 12 متر را دارد که در همین راستا، طی روزهای گذشته یک فروند کشتی 40 هزار تنی در اسکله این بندر پهلو گرفته است. 

وی با اشاره به بارگیری 34 هزار و 500 تن کنسانتره روی و سرب در مخازن این شناور فله‌بر، افزود: مقصد این شناور کشور چین بوده و کار بارگیری آن با سرعت در حال انجام است. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان کرد: این کشتی بزرگ 200 متر طول دارد و مخازن آن گنجایش 40 هزار تن بار به صورت فله را دارد که در این بندر 34 هزار و 500 تن از مجموع ظرفیت آن، بارگیری می‌شود. 

محمدحسینی‌ تختی ادامه داد: بندر شهید باهنر با وجود محدودیت در توسعه اراضی بندری، در حال حاضر قابلیت پذیرش انواع شناورها از جمله رورو(کشتی‌های ویژه حمل خودرو)، شناورهای مسافری بین‌المللی، لندینگ کرافت، بارج، دوبه(کشتی‌های کوچک) و حتی لنج‌های باری سنتی را دارد

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بزرگترین کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت

ج تیر 1 , 1403
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، قاسم عسکری نسب مدیر کل  بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود: آبخور مناسب و زیرساخت‌های موجود در بندر چابهار امکان پهلوگیری کشتی های بالای یکصدهزار تن را در این بندر ایجاد کرده است‌. به گفته عسکری نسب با ورود […]
بزرگترین کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت

همچنین بخوانید: