خروج شرکت ملی حفاری ایران از لیست خصوصی سازی

خروج شرکت ملی حفاری ایران از لیست خصوصی سازی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از خارج شدن نام شرکت ملی حفاری ایران از فهرست شرکت های درحال واگذاری به بخش خصوصی بعد از گذشت دو دهه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر که شرکت ملی حفاری ایران از فهرست سازمان خصوصی سازی خارج شد، افزود: حفظ جایگاه این شرکت به ‌عنوان یک شرکت بالادستی، موجب تقویت صنعت نفت کشور خواهد شد.

معاون وزیر نفت ضمن تبریک به مجموعه کارکنان صنعت نفت به ویژه همکاران سختکوش شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: به منظور خروج این شرکت از فهرست واگذاری به بخش خصوصی در طی ۳ سال دولت سیزدهم تلاش های بی وقفه و مضاعفی با این نگاه حاکمیتی که شرکت ملی حفاری ایران، جایگاه ویژه ای در زنجیره تولید دارد، صورت گرفت که نتیجه آن خروج این شرکت از طرح واگذاری به بخش خصوصی بود.

وی افزود: در این راستا لازم می دانم که از جواد اوجی؛ وزیر محترم نفت، هیات محترم دولت، به خصوص جناب آقای دکتر مخبر؛ سرپرست محترم نهاد ریاست جمهوری که با فعالیت و پیگیری های مجدانه و با نگاه حمایت از افزایش تولید برای تحقق این مهم تلاش کردند، قدردانی ویژه داشته باشم.

به گفته وی، تأسیس شرکت ملی حفاری ایران در سال ۱۳۵۸، به فرمان امام خمینی و نقش آفرینی بی بدیل این شرکت در فرآیند تولید نفت و گاز یکی از دستاوردهای ارزشمند کشور بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است که با تلاش و پایمردی کارکنان شریف این شرکت به ‌ثمر نشسته است.

معاون وزیر نفت با اشاره به نقش محوری و ارزنده شرکت ملی حفاری ایران در بیش از چهل سال گذشته در حفر چاه های اکتشافی، توسعه ای، تعمیری و تکمیلی در خشکی و دریا در راستای نگهداشت و افزایش تولید، تحقق برنامه های صنعت نفت، تلاش در مسیر بومی‌سازی این صنعت راهبردی و پرورش نیروی انسانی متخصص و تاثیرگذاری آن در تثبیت نرخ حفاری در کشور، گفت: با خارج شدن این شرکت از طرح واگذاری، فرصت مغتنمی پیش رو است تا نسبت به روز آمدی و چابک سازی این شرکت و استفاده از ظرفیت های مستعد بالقوه و بالفعل آن اقدام شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با قدردانی از پیگیری ها و تلاش های مستمر مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران در این راستا و ارج نهادن به تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان خدوم این شرکت، بر ارتقای جایگاه شرکت ملی حفاری در مسیر تحول و توسعه روز افزون تاکید کرد.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارگیری دومین محموله ترانزیتی خودرو در بندر نوشهر / رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر در سه ماهه نخست امسال

پ خرداد 31 , 1403
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، سعید کیا کجوری در خصوص بارگیری دومین محموله ترانزیتی خودرو در بندر نوشهر با اعلام این مطلب گفت: این محموله شامل ۴۴ دستگاه خودرو است که  صبح امروز در بندر نوشهر جهت ارسال به کشور روسیه و به مقصد بندر آستراخان بارگیری شد. وی […]
بارگیری دومین محموله ترانزیتی خودرو در بندر نوشهر / رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر در سه ماهه نخست امسال

همچنین بخوانید: