تداوم آتش سوزی در پایانه نفتی بندر آزوف روسیه

تداوم آتش سوزی در پایانه نفتی بندر آزوف روسیه

در پی حمله پهپادی اوکراین، نهادهای خدمات اضطراری روسیه از تداوم آتش‌سوزی در انبار نفت این کشور در بندر آزوف برای دومین روز پیاپی خبر دادند.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، بر اساس گزارش مقامات روس و یک منبع اطلاعاتی در کی‌یف، حمله پهپادی روز سه‌شنبه اوکراین به تاسیسات نفتی روسیه باعث آتش سوزی گسترده در مخزن سوخت یک ترمینال نفتی در بندر آزوف روسیه شده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد که یک تیم بزرگ از ماموران آتش‌نشانی در حال مهار آتش‌سوزی است.

کانال‌های تلگرام محلی نیز گزارش دادند که مخزنی حاوی متانول در پی این حمله دچار حریق شده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه همچنین اعلام کرده است که آتش سوزی یاد شده مساحتی به وسعت ۵ هزار متر مربع را در بر گرفته اما تلفات جانی نداشته است.

یک منبع اطلاعاتی در کی‌یف ضمن تایید این حمله به رویترز گفت که حمله پهپادی روز سه‌شنبه به تاسیسات نفتی روسیه توسط سرویس‌های امنیتی اوکراین طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

این منبع تصریح کرد: «پس از استقرار و شلیک موفقیت‌آمیز پهپادهای سرویس‌های امنیتی اوکراین، آتش‌سوزی‌های مهیبی در تأسیسات روسیه رخ داد.»

وی افزود که تیم‌های عملیاتی سرویس امنیتی اوکراین برای مختل کردن تلاش‌های جنگی روسیه، به حملات خود علیه مجتمع پالایش نفت این کشور ادامه خواهد داد.

حمله دوشنبه شب هواپیماهای بدون سرنشین ۲ انبار حاوی ۲۲ مخرن نفت صادراتی را در یکی از پایانه‌های فراورده‌های نفتی در منطقه روستوف روسیه هدف قرار داده‌اند.

بندر آزوف دارای دو پایانه فرآورده‌های نفتی است که طی دوره زمانی ژانویه تا مه ۲۰۲۴ در مجموع حدود ۲۲۰ هزار تن سوخت را برای صادرات از این کشور جابجا کرده‌اند.

اوکراین طی ماه‌های اخیر حملات هوایی خود به خاک روسیه را برای کند کردن ماشین جنگی کرملین و روند پیش‌روی‌های ارتش روسیه افزایش داده و با همین هدف پالایشگاه‌ها و ترمینال‌های نفتی این کشور را هدف قرار داده است.

ارتش روسیه با تمام قوا در خط مقدم نبردِ جبهه‌های شرق اوکراین در حال پیشروی است، جایی که کمبود نیرو و مهمات در سال سوم جنگ، مدافعان را آسیب‌پذیر کرده است.

منبع: یورونیوز

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یمن: به مالک کشتی TUTOR هشدار داده بودیم

پ خرداد 31 , 1403
یک مقام یمنی اعلام کرد که به مالک کشتی TUTOR که در حال غرق شدن در دریای سرخ است، هشدارها داده شده بود، اما این شرکت توجهی نمی‌کرد.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، یک مقام مسئول در نیروی دریایی یمن اعلام کرد که پیش از حمله به کشتی […]

همچنین بخوانید: