راه آهن رشت-کاسپین افتتاح شد

با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست ریاست جمهوری؛

راه آهن رشت-کاسپین با حضور سرپرست ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

راه آهن رشت-کاسپین افتتاح شد

 

به گزارش مانا، روز پنجشنبه ۳۱ خردادماه راه آهن رشت-کاسپین با حضور سرپرست ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد. 

گفتنی است؛ راه‌آهن رشت-بندرکاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب است که با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندر انزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت-بندرکاسپین به طول ۳۷ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز عملیات اجرایی پشتیبان گردشگری آشوراده

پ خرداد 31 , 1403
  به گزارش مانا، محمدجواد ساوری از کلنگ زنی ۲ پروژه در روز عید غدیر خبر داد و گفت: آغاز عملیات اجرایی سایت پشتیبان جزیره آشوراده در روز عید غدیر با حضور مقامات کشوری آغاز خواهد شد. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان افزود: در روز عید غدیر خم بحث […]
آغاز عملیات اجرایی پشتیبان گردشگری آشوراده

همچنین بخوانید: