حمله نیرو‌های مسلح یمن به کشتی «تیوتر» +فیلم

به گزارش مانا به نقل از این شبکه، انگلیس امروز از غرق شدن کشتی «تیوتر» در دریای سرخ خبر داده بود.

سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد: به نظر می‌رسد حوثی های یمن دومین کشتی را هم در دریای سرخ غرق کرده‌اند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

تعداد بازدید : 0

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیین‌نامه تردد وسایط نقلیه موتوری

پ خرداد 31 , 1403
آیین‌نامه تردد وسایط نقلیه موتوری؛ آیین‌نامه تردد وسایط نقلیه موتوری در راستای اجرا بندهای سوم و پنجم وظایف سازمان بنادر و دریانوردی مندرج در ماده سوم آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی و کشتیرانی مصوب سال ۱۳۴۸ تحت عناوین تهیه، تنظیم و اجرا مقررات بندری و دریایی کشتیرانی بازرگانی به تصویب […]

همچنین بخوانید: