پهلوگیری کشتی ۴۰ هزار تنی در بندر شهید باهنر

 

پهلوگیری کشتی ۴۰ هزار تنی در بندر شهید باهنر

 

 به گزارش مانا، حمیدرضا محمدحسینی تختی در این ارتباط اظهار کرد: بندر شهید باهنر امکان پذیرش شناورهای با عمق آبخور ۱۲ متر را دارد که در همین راستا، طی روزهای گذشته یک فروند کشتی ۴۰ هزار تنی در اسکله این بندر پهلو گرفته است.

وی با اشاره به بارگیری ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره روی و سرب در مخازن این شناور فله‌بر، افزود: مقصد این شناور کشور چین بوده و کار بارگیری آن با سرعت در حال انجام است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان کرد: این کشتی بزرگ ۲۰۰ متر طول دارد و مخازن آن گنجایش ۴۰ هزار تن بار به صورت فله را دارد که در این بندر ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن از مجموع ظرفیت آن، بارگیری می‌شود.

محمدحسینی‌ تختی ادامه داد: بندر شهید باهنر با وجود محدودیت در توسعه اراضی بندری، در حال حاضر قابلیت پذیرش انواع شناورها از جمله رورو(کشتی‌های ویژه حمل خودرو)، شناورهای مسافری بین‌المللی، لندینگ کرافت، بارج، دوبه(کشتی‌های کوچک) و حتی لنج‌های باری سنتی را دارد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۵.۴ درصدی شناور‌های کانتینربر در بنادر عسلویه

چ خرداد 30 , 1403
  به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، عمران مرادپور طیبی از افزایش فعالیت‌های بندری در عسلویه خبر داد و اظهار کرد: در مدت ۳ ماه نخست امسال  در مجموع تردد ۴۱۰ شناور در سواحل عسلویه به ثبت رسیده است. ‎وی بیان کرد: شاخص تخلیه و بارگیری کشتی‌های کانتینری نیز در […]
افزایش ۵.۴ درصدی شناور‌های کانتینربر در بنادر عسلویه

همچنین بخوانید: