مالزی عضو جدید بریکس می‌شود​

مالزی عضو جدید بریکس می‌شود​

 

به گزارش مانا، انور ابراهیم، ​​نخست وزیر مالزی در مصاحبه‌ای با یک رسانه چینی اعلام کرد که کشورش در حال آماده شدن برای پیوستن به گروه بریکس BRICS است.

بریکس در ابتدا شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی بود و نام خود را از حروف اول این کشورها گرفته است.

این گروه سال گذشته با پیوستن ایران، عربستان سعودی، اتیوپی، مصر، آرژانتین و امارات متحده عربی و ابراز علاقه بیش از 40 کشور دیگر به دنبال به چالش کشیدن نظم جهانی تحت سلطه اقتصادهای غربی، عضویت خود را گسترش داد.

بر اساس ویدئویی که رسانه چینی گوانچا روز یکشنبه از این مصاحبه منتشر کرد، انور گفت: ما تصمیم گرفته‌ایم و به زودی مراحل رسمی را انجام خواهیم داد… ما فقط منتظر نتایج نهایی از سوی دولت آفریقای جنوبی هستیم.

 یک نماینده از دفتر انور در گفتگو با رویترز اظهارات وی را تایید کرد. وی در طول مصاحبه جزئیات بیشتری در مورد روند درخواست این کشور برای عضویت ارائه نکرد.

اظهارات انور پیش از سفر سه روزه لی کیانگ، نخست وزیر چین در هفته جاری میلادی، برای شرکت در جشن‌های پنجاهمین سال روابط دیپلماتیک بین مالزی و چین، بیان شد.

انتظار می‌رود مالزی و چین در طول سفر لی چندین قرارداد از جمله تمدید یک توافق نامه همکاری تجاری و اقتصادی پنج ساله امضا کنند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

محدودیتی برای فعالیت بانوان به عنوان افسر کشتی های اقیانوس پیما وجود ندارد/ استفاده از افسر کشتی اقیانوس پیما به نظر مالکان کشتی ها وخطوط کشتیرانی بستگی دارد

چ خرداد 30 , 1403
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرو دریانوردی، حسین یونسی اظهار کرد: تا یک دهه قبل به صورت محدود برخی از بانوان می‌توانستند در رشته های افسری و ملوانی پس از طی دوره های آموزشی و اخذ گواهینامه های شایستگی و مهارت، بر روی کشتی های محدود (زیر ۳۰۰۰ و زیر […]
محدودیتی برای فعالیت بانوان به عنوان افسر کشتی های اقیانوس پیما وجود ندارد/ استفاده از افسر کشتی اقیانوس پیما به نظر مالکان کشتی ها وخطوط کشتیرانی بستگی دارد

همچنین بخوانید: