لایروب استراتژیک در بندرامام خمینی(ره) تعمیرات اساسی شد

لایروب استراتژیک در بندرامام خمینی(ره) تعمیرات اساسی شد

​شناور لایروب بستان پس از انجام تعمیرات زیرآبی و گذراندن موفقیت‌آمیز آزمایش دریایی به چرخه خدمات‌رسانی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) بازگشت.

به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، معاون فنی و نگهداری بندرامام خمینی(ره) گفت: در این فرایند، موتور لایروبی راست با توان 2500 اسب بخار و همچنین هر دو پمپ مکش لایروبی (sand pump) با ظرفیت 4500 مترمکعب تعمیرات اساسی شد.

محمد نظری همچنین در خصوص دیگر فعالیت‌های قابل توجه در جریان فرایند تعمیرات زیرآبی این شناور هایپر ساکشن، به تعمیرات اساسی 18 دستگاه انواع پمپ با توان و کاربری‌های مختلف، تعمیرات اساسی ۲۰ عدد ولو دروازه‌ای در ابعاد مختلف به همراه جک‌های مربوطه اشاره کرد.

وی همچنین تعمیرات اساسی و تعویض جک و ریل درب‌های‌ تخلیه گل و لای، بازسازی فریم درب‌های تخلیه گل و لای و تعویض کلیه پین و بوش‌های مربوطه را از دیگر مراحل تعمیراتی بر روی این شناور ملکی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد که با توان و تخصص نیروهای داخلی انجام شد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، افزایش عمر مفید لایروب، افزایش قابلیت اطمینان در دریانوردی و عملیات لایروبی، کاهش انرژی مصرفی در تولید قدرت مورد نیاز رانش و در نتیجه افزایش راندمان شناورها را از اهم اهداف این تعمیرات برشمرد.

نظری همچنین تمدید کلاس و اعتبار گواهینامه‌های بدنه و ایمنی شناور و به دنبال آن حفظ اعتبار بیمه‌نامه شناور، افزایش شاخص آماده به کاری و در نتیجه ارتقاء توان ارائه خدمات را از مزایای حاصل از تعمیرات اساسی این شناور لایروب عنوان کرد.

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از بندر و دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تامین 188 فروند تجهیزات بندری و دریایی

چ خرداد 30 , 1403
علی اکبر صفایی از تامین ۱۸۸ فروند تجهیزات دریایی و بندری خبر داد و اعلام کرد: ۱۴۸ همت پروژه در حوزه دریایی بندری در دست اجرا است.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، به نقل از PMO؛ علی اکبر صفایی در همایش روز جهانی هیدروگرافی که به میزبانی سازمان […]

همچنین بخوانید: