ناامنی های دریای سرخ باعث غرق یک کشتی تجاری دیگر شد

ناامنی های دریای سرخ باعث غرق یک کشتی تجاری دیگر شد

کشتی تجاری Tutor متعلق به یونان که 12 ژوئن توسط حوثی های یمن مورد هدف قرار گرفته بود، در دریای سرخ غرق شد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، به نوشته خبرگزاری رویترز، عملیات تجارت دریایی بریتانیا (UKMTO) اعلام کرد که نیروهای حوثی یمن دومین کشتی به نام Tutor را در دریای سرخ غرق کرده اند.

کشتی Tutor متعلق به یونان در 12 ژوئن، در حال عبور از آب‌های دریای سرخ مورد اصابت موشک‌ها و یک قایق کنترل از راه دور مملو از مواد منفجره قرار گرفت.

UKMTO در یک به روز رسانی امنیتی گفت: «مقامات نظامی گزارش می‌دهند که زباله‌های دریایی و نفت در آخرین مکان گزارش شده مشاهده شده است».

کشتی روبیمار متعلق به بریتانیا اولین کشتی از زمان جنگ غزه بود که در 2 مارس، حدود دو هفته پس از اصابت موشک توسط حوثی‌ها، در دریای سرخ غرق شد.

گزارش UKMTO درباره غرق شدن این کشتی یک هفته پس از آن منتشر شد که حوثی‌ها به یک کشتی با پرچم لیبریا و همچنین به کشتی Verbena با پرچم پالائو که مملو از مصالح ساختمانی چوبی بود آسیب جدی وارد کردند. ملوانان کشتی Verbena وقتی نتوانستند آتشی را که در اثر حملات ایجاد شده بود مهار کنند، کشتی را رها کردند. Verbena اکنون در خلیج عدن در حال حرکت است و در برابر غرق شدن یا حملات بیشتر آسیب پذیر است.

حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها، شرکت‌های کشتیرانی را مجبور کرده که کشتی‌ها را از مسیر میانبر تجاری کانال سوئز به مسیر طولانی‌تر در اطراف آفریقا منحرف کنند و با تاخیر در تحویل و ارسال هزینه‌ها، در تجارت جهانی اختلال ایجاد کند.

نیروهای آمریکایی و انگلیسی روز دوشنبه حملات هوایی را به فرودگاه بین‌المللی حدیده یمن و جزیره کامران در نزدیکی بندر سلیف در کنار دریای سرخ انجام دادند که به نظر می‌رسد به انتقام حملات هفته گذشته به این کشتی‌ها باشد.

ترجمه: اکوایران

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لایروب استراتژیک در بندرامام خمینی(ره) تعمیرات اساسی شد

چ خرداد 30 , 1403
​شناور لایروب بستان پس از انجام تعمیرات زیرآبی و گذراندن موفقیت‌آمیز آزمایش دریایی به چرخه خدمات‌رسانی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) بازگشت. به گزارش بندر و دریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، معاون فنی و نگهداری بندرامام خمینی(ره) گفت: در این فرایند، موتور لایروبی […]
لایروب استراتژیک در بندرامام خمینی(ره) تعمیرات اساسی شد

همچنین بخوانید: