راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، راه‌آهن رشت-بندرکاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب فردا با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و معاون نخست وزیر آذربایجان و سفرای چند کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندر انزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت- بندرکاسپین به طول ۳۷ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشتی «تیوتر» در دریای سرخ غرق شد

چ خرداد 30 , 1403
  به گزارش مانا، «به نظر می‌رسد حوثی‌های یمن دومین کشتی را هم در دریای سرخ غرق کرده باشند». این را سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد.هنوز مقامات یمن اظهارنظری درباره غرق شدن تیوتر نکردند اما 23 خرداد «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفته بود که «ما عملیات […]
کشتی «تیوتر» در دریای سرخ غرق شد

همچنین بخوانید: