فایننشال‌تایمز:جین‌پینگ در دام آمریکا برای حمله به تایوان نیفتاد!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، روزنامه فایننشال تایمز انگلیس در گزارشی مدعی شد که شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین در ملاقاتی که پارسال با اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا داشت، درباره تلاش آمریکا برای تحریک پکن جهت حمله به تایوان، هشدار داده است.

فایننشال تایمز در این گزارش که براساس اطلاعات واصله از منابع آگاه منتشر کرده، نوسته است که جین‌پینگ در جریان جلسه با فون درلاین در آوریل ۲۰۲۳ این هشدار را داده بود. او پارسال به چین سفر کرد که با سفر امانول ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به این کشور تلاقی داشت.

به نوشته تایمز، جین‌پینگ در این دیدار گفته بود که «آمریکا در تلاش است تا چین را برای حمله به تایوان فریب دهد اما او (جین‌پینگ) طعمه آمریکا را نگرفته است.»

این گزارش همزمان با تشدید تنش‌ها در تنگه تایوان منتشر شده است. چین در واکنش به مراسم تحلیف «لای چینگ‌ته (ویلیام لای)» رئیس جدید تایوان، رزمایش‌هایی را در اطراف این جزیره برگزار کرد. پکن تاکید کرده است که تایوان به چین تعلق دارد و هرگونه اقدام جدایی‌طلبانه و همچنین روابط دیپلماتیک سطح بالای سایر کشورها با این جزیره را نقض اصل «چین واحد» می‌داند.

در صورت صحت گزارش فایننشال‌تایمز، این نخستین باری است که رئیس جمهور چین مقابل یک رهبر خارجی، چنین ادعایی را مطرح می‌کند. مقامات آمریکایی در سال‌های اخیر روابط با تایوان را افزایش داده‌اند اما دولت آمریکا مدعی است که همچنان به اصل چین واحد پایبند است!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری DP World امارات در آفریقا

ی خرداد 27 , 1403
شرکت DP World قصد دارد طی سه تا پنج سال آینده سه میلیارد دلار برای زیرساخت‌های بندری و لجستیکی جدید در آفریقا سرمایه‌گذاری کند.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، شرکت DP World قصد دارد ۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۹ در بنادر آفریقا سرمایه‌گذاری داشته باشد. DP World […]

همچنین بخوانید: