سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری DP World امارات در آفریقا

سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری DP World امارات در آفریقا

شرکت DP World قصد دارد طی سه تا پنج سال آینده سه میلیارد دلار برای زیرساخت‌های بندری و لجستیکی جدید در آفریقا سرمایه‌گذاری کند.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، شرکت DP World قصد دارد ۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۹ در بنادر آفریقا سرمایه‌گذاری داشته باشد. DP World شرکت ترابری دریایی اماراتی است که در زمینه ارائه خدمات کشتیرانی، اپراتوری بنادر و خدمات لجستیکی فعالیت می‌کند.

محمد آکوجی، مدیر اجرایی DP World و مدیر عامل کشورهای جنوب صحرای آفریقا، در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرد که هزینه لجستیک و زنجیره تامین در سراسر آفریقا نسبت به سایر بازارهای جهانی بسیار بالاست که فرصت خوبی است. او گفت که دی‌پی ورلد ۲ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری آتی را بر روی بنادر و یک میلیارد دلار را بر روی تجارت لجستیک متمرکز خواهد کرد.

بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، هشت کشور از ۱۵ اقتصاد جهان که سریع‌ترین رشد را دارند، امسال در آفریقا خواهند بود.

آکوجی اعلام کرد که پتانسیل آفریقا را باید در بلندمدت و نه در کوتاه مدت دید. آکوجی گفت که بازار پررونق مواد معدنی حیاتی از جمله مس از زامبیا و جمهوری دموکراتیک کنگو به افزایش نیاز به ظرفیت لجستیک کمک می‌کند.

او افزود که ما شاهد افزایش تقاضا طی چند سال گذشته بوده‌ایم که عمدتاً ناشی از کل انرژی الکتریکی در سطح جهان و تقاضا برای کالاهایی مانند کبالت، لیتیوم است.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعیین حدود آب‌های ساحلی و تشریفات ورود و عبور از آب‌های کرانه‌ای ایران

ی خرداد 27 , 1403
تعیین حدود آب‌های ساحلی و تشریفات ورود و عبور از آب‌های کرانه‌ای ایران؛ یکی از خدمات بزرگ ناخدا «بایندر» موضوع آب‌های قلمرو دریایی ایران و تصویب قانون مربوط به ورود و عبور کشتی‌های جنگی و تجاری بیگانه به این قلمرو بود که در سال ۱۳۱۳ ه . ش/ ۱۹۳۴ میلادی […]

همچنین بخوانید: