آغاز عملیات اجرایی بندر جدید لنگه در ۳۰۰ هکتار

آغاز عملیات اجرایی بندر جدید لنگه در ۳۰۰ هکتار

به گزارش مانا، حسین عباس‌نژاد در نشست با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: در شهرستان جاسک همچنین کار مطالعات دیوار پیرامونی بندر بزرگ مکران شروع شده و با اتمام آن، این طرح نیز به نام «شهید آیت‌الله رییسی» رئیس‌جمهور شهید نام گذاری خواهد شد.

عباس‌نژاد در ادامه به بهره‌برداری از بنادر چندمنظوره سیریک، بوموسی و هرمز و پنج اسکله شناور گردشگری بندرلنگه و قشم در نیمه خردادماه امسال اشاره کرد و افزود: علاوه بر این پنج اسکله یاد شده، کار شمع‌کوبی سه اسکله دیگر شروع شده و تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از دیگر اقدامات بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به ساخت اسکله شناور در بندر پهل به عنوان خواسته به حق جامعه محلی اشاره کرد و ادامه داد: دیوار حفاظت ساحلی بندر بوستانو که باعث نگرانی مردم این منطقه شده بود، توسط حوزه معاونت مهندسی بنادر استان پیگیری و دنبال شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین به احداث بندر جدید لنگه در ۳۶ کیلومتری بندرلنگه به عنوان یکی از اقدامات مهم و راهبردی در غرب این استان اشاره کرد که مرحله نخست آن تا پایان امسال در ۳۰۰ هکتار با هدف توسعه سرمایه‌گذاری، رونق صادرات و پهلوگیری کشتی‌هایی با ۲۵ هزار تن آغاز خواهد شد.

عباس‌نژاد در بخش دیگری به آماده‌سازی اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی و طرح توسعه پس‌کرانه آن به عنوان یکی از آینده‌دارترین طرح‌های بندری کشور اشاره کرد و بیان داشت: با اضافه شدن اراضی جدید به بندر شهید رجایی ظرفیتی معادل با ظرفیت فعلی بندر ایجاد خواهد شد که می‌تواند یکی از بزرگترین پهنه‌های پشتیبان در توسعه اقتصاد دریا محور باشد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به استقبال و مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی گفت: در راستای استانداردسازی واردات و ترانزیت غلات به ویژه گندم یک سیلوی ۱۵۰ هزار تنی با حدود ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی شروع شده که با افزوده شدن یک سیلوی ۱۰۰ هزار تنی دیگر که در دستور کار است، ظرفیت استاندارد جابه‌جایی غلات این بندر تا پنج میلیون تن افزایش می‌یابد.  

وی در بخش پایانی سخنان خود به پشتیانی مؤثر دولت سیزدهم از نوسازی و تجهیز بنادر هرمزگان به شناور‌های پیشرفته اشاره کرد و افزود: در هفته جاری یک فروند «شناور راهنمابر» جدید و تا نیمه تیرماه نیز دو یدک‌کش به ظرفیت تجهیزات بندر شهید رجایی افزوده خواهد شد.

عباس‌نژاد با بیان اینکه تا پایان سال جاری دو فروند یدک‌کش نیز به ظرفیت شناور‌ها در بندر شهید رجایی افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: تا اواخر تیرماه نیز سه پست اسکله نفتی هرکدام به ظرفیت هزار تن به بهره‌برداری می‌رسد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

به روز رسانی فهرست گونه‌های دریایی خلیج فارس پس از ۲۴ سال

ی خرداد 27 , 1403
  محمد طالبی متین در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اینکه  زیست بوم‌های دریایی خلیج فارس، به عنوان یکی از محیط‌‌های زیستی مهم جهان، اهمیت بسیاری را در حفظ تعادل اکولوژیکی و ارائه خدمات فراوان به انسان‌ها دارا هستند، گفت:  یکی از اهمیت‌های بزرگ زیست بوم‌های دریایی خلیج […]
به روز رسانی فهرست گونه‌های دریایی خلیج فارس پس از ۲۴ سال

همچنین بخوانید: