رزمایش مشترک دریایی روسیه و مصر در آب‌های مدیترانه

رزمایش مشترک دریایی روسیه و مصر در آب‌های مدیترانه

 

به گزارش مانا به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت دفاع روسیه صبح امروز، شنبه، گزارش داد که رزمایش مشترک ناوگان دریایی روسیه و نیروی دریایی مصر در دریای مدیترانه برگزار می‌شود.

در پیام منتشره در وب سایت رسمی این وزارتخانه آمده است: این رزمایش در قالب “پاسکس” PASSEX با هدف هماهنگی اقدامات مشترک، آموزش ارتباطات و اقدامات بازرسی برگزار خواهد شد.

طبق این اطلاعات، از طرف روسیه، رزمناو موشک انداز “واریاگ” و ناوچه “دریادار شاپوشنیکوف” در این رزمایش شرکت خواهند کرد. و ناوچه ENS Al Qadeer متعلق به نیروی دریایی مصر نیز در این مانور مشارکت دارد.

هفته گذشته وزارت دفاع روسیه گزارش داده بود که گروهی از ناوهای جنگی نیروی دریایی روسیه متشکل از این دو کشتی جنگی روسی، براساس برنامه ریزی قبلی وارد بندر اسکندریه مصر شده و قرار است در تمرینات مشترک دریایی شرکت کنند. 

خدمه ناوهای روسی در بدو ورود به این بندر مورد استقبال نمایندگان فرماندهی نیروی دریایی مصر قرار گرفته و برنامه های مشترکی برای آنها در نظر گرفته شده بود. ناوهای جنگی تا روز شنبه در اسکندریه باقی مانده و سپس حضور آنها با شرکت در یک رزمایش دوجانبه به پایان می‌رسد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قطر از بازرسی راه دور در فرآیند تعمیر و کشتی سازی استفاده خواهد کرد

ش خرداد 26 , 1403
به منظور اجرای پروژه بازرسی از راه دور در فرآیند تعمیر و مقاوم سازی کشتی‌ها در قطر، قراردادی بین مؤسسه JDP و مؤسسه رده بندی ABS به امضا رسید.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، بر‌اساس گزارش سایت پورت نیوز این پروژه طیف وسیعی از فرآیند‌های تعمیراتی و مقاوم […]

همچنین بخوانید: