طرح احداث اسکله صیادی در شیف بوشهر نیازمند یکهزار میلیارد ریال اعتبار است

به گزارش خبرنگار مرین‌پرس، «عقیل امینی» روز جمعه در بازدید برای بررسی مشکلات صیادان جزیره شیف بوشهر با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۰ فروند لنج صیادی در این منطقه فعال و زمینه ساز تامین معیشت عمده مردم این منطقه از راه صیادی هستند.

وی بیان کرد: اداره کل شیلات استان بوشهر در سال ۱۳۹۸ با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال یک هکتار زمین مورد نیاز برای پسکرانه در شیف ایجاد کرده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده در سال گذشته، ۷۵ میلیارد ریال در توسعه زیرساخت‌ها در جزیره شیف ابلاغ شد که ۲۰ میلیارد ریال آن در سال جاری تخصیص یافت.

امینی ادامه ادامه داد: با این اعتبار اداره کل شیلات استان بوشهر درصدد است که یک سایبان به وسعت ۳۶۰ متر مربع برای تعمیر تور و طناب و تکمیل محوطه‌سازی در جزیره شیف بوشهر احداث کند که این طرح اکنون در فرایند مناقصه برای انتخاب پیمانکار قرار دارد.

امینی اضافه کرد: برای احداث اسکله پهلوگیری و تخلیه صید نیز انتظار است با تامین اعتبار این مهم هر چه زودتر اجرایی شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وضعیت جوی بوشهر آرام پیش‌بینی شد

ج خرداد 25 , 1403
«پیام مساعدی» روز جمعه در گفت و گو با مرین‌پرس اظهار کرد: در مدت یاد شده غبار محلی و در برخی ساعت‌ها وزش باد از پدیده‎‌های مورد انتظار خواهد بود. وی بیان کرد: دمای هوا نیز از روز دوشنبه در اکثر نقاط افزایش محسوس دارد. کارشناس اداره کل هواشناسی استان […]

همچنین بخوانید: