صادرات ۴ میلیون تنی کالا از گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی

صادرات ۴ میلیون تنی کالا از گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، جعفر وندا در نشست تخصصی نقد و بررسی قوانین و مقررات صادرات با نمایندگان گمرکی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در عسلویه اظهار داشت: در دو ماه نخست امسال چهار میلیون و شش هزار و ۸۸۷ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۷۲۸ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۱۱۵ دلار کالا‌های صادراتی به مقصد کشور‌های چین، امارات متحده عربی، هند، پاکستان، برزیل، ترکیه، آفریقای جنوبی، کویت، تایوان و سریلانکا صادر شده است.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: طی مدت یاد شده ۱۲۴ هزار و ۱۳۶ تن کالا به ارزش ۱۹۲ میلیون و ۳۴۳ هزار دلار طی اظهارنامه ترانزیت خارجی مقصد این گمرک حاصل شده است. در زمینه واردات نیز طی مدت یاد شده هفت هزار و ۶۰۷ تن کالا به ارزش ۸۲ میلیون و ۱۳۶ هزار دلار از طریق این گمرک وارد کشور شده است. همچنین ۲۹۴ تن کالا به ارزش ۳۱ میلیون و ۶۴۰ هزار دلار طی ۲۵ اظهار نامه به داخل کشور ورود موقت شده است.

وی افزود: عملکرد این گمرک در بخش واردات قطعی نیز با واردات ۹۷۴ تن کالا و به ارزش یک میلیون و ۴۷۸ هزار و ۳۱۳ دلار قابل توجه بوده است. درآمد این گمرک طی مدت یادشده به میزان ۴ هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال بوده که رشد ۱۷۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نگرانی چین از توسعه بندر چابهار + فیلم

پ خرداد 24 , 1403
رسانه چینی در گزارشی بررسی کرد؛ چگونه اقدام ایران در رابطه با بندر استراتژیک چابهار، چین را نگران کرده است؟ به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، قرارداد ده ساله ایران و هند برای توسعه بندر استراتژیک چابهار که رقیب پروژه توسعه بندر گوادر توسط چین است، چین را نگران کرده […]

همچنین بخوانید: