تدوین طرح “اقدام ملی محیط زیست دریایی”؛ اقدام مهم دولت سیزدهم

تدوین طرح

 

به گزارش خبرنگار مانا، مجتبی ذوالجودی در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت هفته محیط زیست برگزار شده بوده به اقدامات انجام شده در معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در این معاونت طی سه سال گذشته در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی کشور بی نظیر بوده است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست، ادامه داد: از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته می‌توان به تهیه طرح اقدام ملی محیط زیست دریایی کشور اشاره کرد که در دولت سیزدهم تدوین و به سازمان‌های مربوطه جهت اجرا ابلاغ شد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین تهیه نقشه راه توسعه دریامحور با ملاحظات زیست محیطی با ۱۸ هدف، ۱۲ برنامه و ۶۲ برنامه کلان به منظور کاهش پیشگیری آلودگی دریایی و توسعه متوازن و نیز کاهش اثرات توسعه اقلیم تهیه شده است.

این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: طی دولت سیزدهم شاهد ارتباط تنگاتنگ سازمان حفاظت محیط زیست با شورای توسعه مکران بودیم که این امر نقش مهمی در توسعه پایدار نوار ساحلی مکران داشت.

وی همچنین به توسعه روابط با کنواسیون‌های بین‌المللی از جمله کنوانسیون تهران جهت حفاظت از دریای خزر و نیز ارتباطات گسترده با راپمی جهت حفاظت از خلیج فارس و دریای عمان اشاره کرد.

ذوالجودی اذعان داشت: همچنین در زمینه حفاظت و احیای تالاب‌های کشور، طرح مدیریت زیست بوم تالاب‌های مهم کشور تعیین و نیاز آبی آن‌ها تعیین و جهت اجرا به وزارت نیرو ابلاغ شد.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین به ثبت شهر‌های تالابی کشور برای نخستین بار در کنوانسیون رامسر اشاره کرد و گفت: همچنین برای نخستین بار دستورالعمل طبیعت گردی تالاب‌های کشور با همکاری وزارت میراث فرهنگی تهیه و تدوین شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همکاری ترانزیتی رومانی و اوکراین برای صادرات غلات

س خرداد 22 , 1403
رومانی به منظور تسهیل حمل کالا به ویژه غلات بین اوکراین و بندر کنستانسا یک پایانه ترانزیت محصولات کشاورزی در مرز مشترک با اوکراین راه اندازی کرده است.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا،اوکراین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در جهان شناخته می‌شود، صادرات این کشور پس از آغاز […]

همچنین بخوانید: