صرف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۵۰ پروژه بندر ماهیگیری

صرف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۵۰ پروژه بندر ماهیگیری

 

الیاس واحدی در گفتگو با خبرنگار مانا به نقش توسعه اقتصادی دریامحور و بنادر ماهیگیری در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: بنادر ماهیگیری به دلیل قرار گرفتن در محل اتصال فعالیت‌های اقتصادی خشکی و دریایی نقش بی‌بدیلی در اقتصاد دریامحور و ارتباط آن با مجموعه فعالیت‌های سرزمینی دارند.

مدیر‌کل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: این بنادرعلاوه بر اشتغال، ایجاد درآمد و تولید ثروت در زیربخش شیلات، با ایجاد محیط آبی مناسب برای پهلوگیری و توقف ناوگان صیادی، استهلاک در این ناوگان را که سرمایه‌های عظیم مردمی را در خود جای داده است، به شکل محسوسی کاهش داده و طول عمر شناور‌های صیادی را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: یک بندر ماهیگیری روزآمد و مجهز، به مثابه یک پایانه اقتصادی برای پشتیبانی ناوگان صیادی قبل از دریاروی و بازاررسانی محصولات صید بعد از انجام عملیات صیادی، می‌تواند ده‌ها شغل و حرفه مرتبط با صید و صیادی و شیلات را در یک مرکز کنار هم ایجاد کند.

واحدی تأکید کرد: در نگاه جدید، بنادر علاوه بر فعالیت‌های صید و صیادی، مکان پشتیبانی مناسبی برای آبزی پروری در محیط‌های دریایی و ساحلی نیز به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: با هدف ایجاد و توسعه بنادر ماهیگیری، طی دهه‌های گذشته، سازمان شیلات ایران با اجرای بیش از ۵۰ پروژه ساخت، بهسازی، توسعه و ساماندهی بنادر صیادی در هفت استان ساحلی جنوب و شمال کشور و در قالب طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و استانی، نزدیک به ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی صرف ایجاد امکانات و فعالیت‌های فنی و عمرانی به منظور تسهیل فعالیت‌های شیلاتی و بهره برداران از بنادر ماهیگیری کرده است.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، اظهار داشت: از این مبلغ بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان در قالب طرح‌های ملی و مابقی از محل طرح‌های شیلاتی استانی بوده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازسازی دکل نفتی «سحر یک» در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو آغاز شد

ی خرداد 20 , 1403
  به گزارش مانا، علیرضا سلمان‌زاده روز یکشنبه در آیین بازسازی این دکل نفتی در جمع خبرنگاران افزود: دکل نفتی سحر یک، یکی از دکل‌های دریایی است که ۱۳ سال در صنعت نفت فعالیت داشته و امروز (۲۰ خردادماه ۱۴۰۳) برای انجام تعمیرات و اور‌ها به مجتمع کشتی سازی ایزوایکو سپرده […]
بازسازی دکل نفتی «سحر یک» در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو آغاز شد

همچنین بخوانید: