تحریم خصمانه اتحادیه اروپا علیه ۶ فرد و ۳ نهاد ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، اتحادیه اروپا در راستای اقدامات خصمانه علیه کشورمان، شش فرد و سه نهاد مرتبط با نیروی هوایی سپاه پاسداران ایران را تحریم کرده است.

اتحادیه اروپا ضمن اعلام این خبر مدعی شد که تحریم‌های جدید علیه ایران به‌علت انتقال پهپاد برای روسیه به منظور استفاده از آن در جنگ اوکراین و همچنین انتقال موشک و پهپاد برای گروه‌های شبه نظامی و تضعیف امنیت در خاورمیانه و دریای سرخ اعمال شده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع ایران از جمله شخصیت‌هایی است که در ارتباط با انتقال پهپاد به روسیه در فهرست تحریم‌های جدید این اتحادیه قرار گرفته‌اند.

در بیانیه اتحادیه ادعا شده است: نهاد تحت مدیریت آشتیانی مسئول برنامه‌ریزی، تدارکات و تأمین مالی نیروهای مسلح ایران است و نقش بزرگی در صنایع دفاعی از جمله تولید پهپاد ایفا می‌کند و این وزیر ایرانی مسئول حمایت از روسیه از جمله تامین پهپادهای ایرانی است.

این تحریم‌های اتحادیه اروپا در حالی است که مقامات ارشد کشورمان و روسیه همیشه ادعای انتقال سلاح برای مسکو به منظور استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده‌اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چالش و امیدهای صادرکنندگان: بازار جهانی میگو بیش از حد اشباع شده است

ج خرداد 11 , 1403
24 می 2024اکوادور بازار جهانی میگو هنوز هم در پی آثار پس از همه‌گیری کرونا بهبود نیافته است. مشکلات به سه دلیل تشدید می شود: انباشت موجودی‌های مازاد سردخانه ها ناشی از هزینه‌های بالای تولید و حمل و نقل اعمال تعرفه‌های جبرانی توسط ایالات متحده بر سه کشور بزرگ صادرکننده […]

همچنین بخوانید: