طرح چین برای جذب مسافران خارجی کشتی های کروز

طرح چین برای جذب مسافران خارجی کشتی های کروز
تین نیوز


چین، به گروه های گردشگری خارجی که با کشتی های کروز سفر می کنند، اجازه ورود بدون روادید از طریق تمامی بنادر در امتداد خط ساحلی این کشور را می دهد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری گفتمان دریا، اداره مهاجرت ملی چین گفته است گروه های گردشگری که هر کدام از دو مسافر خارجی یا بیشتر تشکیل شده اند و آژانس های مسافرتی چینی آنها را سازمان دهی یا پذیرش می کنند، می توانند بدون روادید و با کشتی های کروز از طریق بنادر واقع در ۱۳ شهر چین از جمله شانگهای، تیانجین، گوانگژو، سانیا و غیره وارد این کشور شوند.

این گردشگران نمی توانند بیشتر از ۱۵ روز در چین بمانند. بر اساس بیانیه این اداره، گردشگران در مدت اقامت خود در چین، می توانند از استان های ساحلی، شهرداری ها و مناطق خودمختار و همچنین پکن بازدید کنند.

اداره مهاجرت ملی چین افزود هفت بندر کشتی های کروز به نام های «بندر دالیان»، «بندر لیان یونگانگ»، «بندر ونژو»، «بندر ژوشان»، «بندر گوانگژو»، «بندر شنژن» و «بندر بی های» به عنوان بنادر ترانزیتی بدون روادید برای اتباع ۵۴ کشور جهان تعیین شده اند.

این بیانیه تاکید کرد که عبور و مرور مسافران خارجی در این بنادر با کشتی های تفریحی تحت سیاست ترانزیت بدون روادید چین تسهیل می شود.

به گفته مائو ژو، یکی از مقامات ارشد اداره مهاجرت ملی چین، برای ساده سازی روند ورود و خروج کشتی های کروز، این سازمان تدابیری را با تمرکز بر تسهیل صدور مجوز برای مسافران کروز خارجی، ورود و خروج خدمه و نگهداری کشتی های کروز و سایر خدمات اتخاذ کرده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شکوفایی ظرفیت های مجتمع بندری نگین در سال ۱۴۰۳

ش اردیبهشت 29 , 1403
تین نیوز مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی در نشست کمیته بازاریابی و سرمایه گذاری بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در شرایط کنونی مهمتر از خود بازار حفظ فضای بازار است که این مهم باید مورد توجه جدی تیم مدیریتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر […]

همچنین بخوانید: