دیواری مقابل پل خلیج فارس؛ تحرکات عجیبی شکل گرفته است!

دیواری مقابل پل خلیج فارس؛ تحرکات عجیبی شکل گرفته است!
تین نیوز


پس از نیم قرن و همچنین تصویب مصوبات و کلنگ زنی های متعدد، در دولت سیزدهم مجددا اجرای عملیات عمرانی پل خلیج فارس بر سر زبانها افتاد؛ اما این حرف و حدیث ها عملا نتوانست گره فاینانس را برای این پروژه کلان ملی بگشاید. اما حالا که با استفاده از چند شیوه سرمایه گذاری داخلی و خارجی این پروژه راه خود را در میان کوره راه ها نیز پیدا کرده، برخی اقدامات مشکوک عملا سدی مقابل اجرای این عملیات عمرانی شده است.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرآنلاین، با عملی شدن مصوبه قرارگیری ۸ همت اعتبار توسط وزارت راه، استانداری و سازمان منطقه آزاد قشم، تحرکات عجیب در استان هرمزگان شکل گرفته و دیواری بسیار وسیع دورتادور منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس که البته بخشی از آن در مسیر اجرای راه آهن ملی و همچنین بزرگراه خلیج فارس است، در عرض کمتر از یک هفته حتی تا بالای کوه و بیابان کشیده شده است! این سراسیمگی و پشتکار البته مثال زدنی است اما می بایست علل دقیق آن بررسی شود و هر گونه واگذاری زمین در این منطقه ویژه نیز با توجه به ملی بودن پروژه شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس، باید متوقف شود.
به واقع می توان گفت دیوار منطقه ویژه خلیج فارس، روی پل خلیج فارس کشیده شد تا دستان جزیره از آغوش گرم سرزمین اصلی کوتاه شود.
امید می رود با تدبیر استاندار، مسئولان منطقه ویژه اقتصادی و ورود دستگاه های نظارتی، امنیتی و دادستان محترم و مدعی العموم قشم و هرمزگان به این موضوع، دیگر شاهد این اقدامات در مسیر اجرایی پل خلیج فارس نباشیم.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرمایه گذاران دربخش صنعت دریایی، فرار را بر قرار ترجیح می دهند!

ش اردیبهشت 22 , 1403
تین نیوز صنعت دریایی ایران با پتانسیل ها و فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاران همراه است، اما همچنین با چالش ها و ریسک هایی نیز روبه رو است که توجه به آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. به گزارش تین نیوز به نقل از سی نیوز، در این گزارش، […]

همچنین بخوانید: