بررسی فرایندهای سامانه جدید یکپارچه عملیات بندری

بررسی فرایندهای سامانه جدید یکپارچه عملیات بندری
تین نیوز


فرایندها و کارکردهای سامانه جدید یکپارچه عملیات بندری، با حضور کارشناسان فاوای بنادر خوزستان و بوشهر، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بررسی شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، فرایندها و کارکردهای سامانه جدید یکپارچه عملیات بندری، با حضور کارشناسان فاوای بنادر خوزستان و بوشهر، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بررسی شد و در این نشست کارشناسی دو روزه، علاوه بر مرور فرایندهای وضعیت مطلوب، به اهم تغییرات در فرایندهای سامانه جدید عملیات بندری پرداخته شد و در خصوص اجرای الزامات نظارتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس این گزارش، از مهم ترین تغییرات فرایندی در استقرار نسخه نخست سامانه یکپارچه عملیات بندری می توان به ارتباط با ذی نفعان کالا، تخلیه و بارگیری کالا در بنادر بر اساس مجوزهای صادره توسط بنادر، ورود وسایط نقلیه تجاری مبتنی بر مجوز بندر و تعامل و تبادل اطلاعات با سازمان های همکار از جمله راه آهن، راهداری و گمرک اشاره کرد.

سامانه یکپارچه عملیات بندری به عنوان یکی از طرح های کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی با مدیریت معاونت امور بندری و اقتصادی و نظارت دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی خردادماه ماه سال جاری به مرحله اجرایی می رسد.

این سامانه به عنوان یک راهکار نرم افزاری یکپارچه در حوزه عملیات بندری (کالاهای کانتینری و غیر کانتینری) جایگزین سامانه های فعلی سازمان بنادر می شود و در تعامل با سایر سامانه های تخصصی اپراتورهای بندری، امکانات لازم برای ایفای وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، نظارت مؤثر بر قراردادهای اپراتورها و کنترل شاخص های کلیدی عملکردی، برقراری ارتباط با سازمان های متعامل و ارائه خدمات به مشتریان را از طریق یک درگاه واحد فراهم می کند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سه رکن اساسی برای اجرای سیاست های توسعه دریامحور

چ اردیبهشت 19 , 1403
تین نیوز سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: سیاست گذاری یکپارچه امور دریایی؛ تدوین طرح جامع توسعه دریامحور و تامین و ارتقای سرمایه انسانی متعهد و کارآمد، سه رکن اساسی برای اجرای درست و بی کم و کاست سیاست های کلی توسعه دریا محور توسط دولت […]

همچنین بخوانید: