شروع  دو مگاپروژه شیرین‌سازی و انتقال آب دریا از خلیج فارس

شروع  دو مگاپروژه شیرین‌سازی و انتقال آب دریا از خلیج فارس

معاون سرمایه‌گذاری و تامین مالی صندوق توسعه ملی از شروع به فعالیت دو مگاپروژه شیرین‌سازی و انتقال آب دریا ‏از خلیج فارس با تأمین مالی صندوق توسعه ملی خبر داد.‏
به گزارش اقتصادسرآمد، رضا محمدی ، اظهار کرد: صندوق توسعه ملی در ‏جهت توسعه زیرساخت‌های صنایع کشور و توسعه روزافزون ایران اهداف و پروژه‌های بزرگی را برای خود برنامه‌ریزی کرده است؛ ‏یکی از این پروژه‌ها، شیرین‌سازی و ‏انتقال آب از خلیج فارس به استانهای فارس و اصفهان و از دریای عمان به استانهای سیستان بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی است که یکی از ابر پروژه‌های کشور در ‏حوزه آب ‏محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه این پروژه با هدف تامین پایدار آب در جهت مصارف صنایع بزرگ و کوچک و ‏همچنین شرب در کشور هدف ‏گذاری و برنامه ریزی شده است، یادآورشد: به منظور رفع مشکلات آبی ‏صنایع در استان‌های فارس و سیستان و بلوچستان به زودی دو مگاپروژه شیرین‌سازی و انتقال آب دریا ‏از خلیج فارس و دریای عمان با تأمین مالی صندوق توسعه ملی شروع به فعالیت خواهد کرد.محمدی با اشاره به رسالت صندوق توسعه ملی در انجام این مهم افزود: برای انجام این پروژه، تامین ‏مالی حدود 2 میلیارد دلاری از ‏طرف صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است. 
معاون سرمایه‌گذاری و تامین مالی صندوق توسعه ملی تصریح کرد: طرح‌های انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران از وعده‌های ‏رئیس جمهور در ابتدای فعالیت بود‎. لذا صندوق توسعه ملی برای به ثمر رسیدن این ‏وعده برای آینده‌ روشن‌تر این سرزمین اقدام خواهد کرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترسیم ۴ برنامه تربیتی و آموزشی مهم در نیروی دریایی

چ اردیبهشت 19 , 1403
به گزارش خبرنگار مهر, دریادار فرامرز نصری صبح چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز معلم در دانشگاه دریایی امام خمینی نوشهر با بیان اینکه ارزش‌های کلیدی در نیروی دریایی و در حوزه تربیت داریم، محوری بودن تربیت و اولویت دادن به آن را از جمله محورها برشمرد. وی التزام عملی به […]

همچنین بخوانید: