پروژه‌های توسعه دریامحور به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری است

به گزارش بازار، علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه دریا محور اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان شامل ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع دولت و ۵۵ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در بنادر کشور سرمایه‌گذاری شد.

وی افزود: بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان از این حجم از سرمایه‌گذاری، هم اکنون آماده افتتاح با حضور وزیر راه و شهرسازی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه بیان کرد: سایر پروژه‌ها در مناسبت‌های مختلف مانند هفته دولت امسال و برخی دیگر در سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شوند.

صفایی با اشاره به تأکید رئیس جمهوری بر توسعه تجارت خارجی با کشورهای همسایه گفت: با پیگیری‌های انجام شده در سال گذشته تعدادی از مذاکرات به امضای توافقنامه و تفاهم‌نامه منتج شد و تعدادی دیگری از آن‌ها در آینده در قالب تفاهم‌نامه یا توافقنامه امضا می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه توسعه روابط حمل‌ونقلی با کشورهای آمریکای لاتین نیز گفت: تعاملات حمل‌ونقل دریایی با کشور ونزوئلا از گذشته تا امروز ادامه دارد و با سایر کشورهای حوزه آمریکای جنوبی به صورت موردی انجام می‌شود.

تامین ۳ فروند کشتی ۹۰ هزار تنی برای ونزوئلا توسط مهندسان ایرانی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: صنعت کشتی سازی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی مورد توجه است و به طور مثال کشور ونزوئلا سفارش ساخت سه فروند کشتی ۹۰ هزار تنی داشت که توسط مهندسان توانمند کشورمان انجام و تحویل شد.

صفایی بیان کرد: مذاکراتی در زمینه ساخت کشتی با کشور کوبا نیز انجام شده است و امید است از توان داخلی کشورمان در این حوزه برای ساخت کشتی‌های مورد نیاز کشورهای آمریکای جنوبی به خوبی استفاده کنیم.

ثبت رکورد تجارت ۹ میلیون تنی دریابرد با کشورهای حوزه دریای خزر
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در زمینه تجارت دریا برد با کشورهای حوزه دریای خزر نیز با دستیابی به رکورد حدود ۹ میلیون تن، ۳۰ درصد رشد داشته ایم که عمدتاً با کشورهای روسیه و قزاقستان بوده‌است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تحلیل بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امضاء تفاهم نامه کنسرسیوم همکاری های فنی، مهندسی، صنعتی و فناورانه با حضور شرکت صدرا - شركت صنعتی دریایی ایران

ی اردیبهشت 9 , 1403
امضاء تفاهم نامه کنسرسیوم همکاری های فنی، مهندسی، صنعتی و فناورانه با حضور شرکت صدرا پیش از ظهر روز یکشنبه نهم اردیبهشت ماه 1403 تفاهم نامه سه جانبه تشکیل کنسرسیوم همکاری های فنی، مهندسی، صنعتی و فناورانه فیمابین شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، شرکت دریا بندر ناب کیش (هلدینگ تجاری) […]

همچنین بخوانید: