بندر خرمشهر بندر چندمنظوره و پرظرفیت است|تخفیفات ۳۵ درصدی سود بازرگانی در دست پیگیری است/ بندر خرمشهر می‌تواند میزبان خوبی برای سرمایه‌گذاران آلمانی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در این دیدار، با تاکید بر اینکه بندر خرمشهر یک بندر چند منظوره و پر ظرفیت است، اظهار داشت: ظرفیت سالانه بندر خرمشهر ۱۱ میلیون تن است.

علی عسکری افزود: بندر خرمشهر در عرصه‌های مختلف نفتی، مسافری، کانتینری، کالای فله و خشک و دیگر عرصه‌ها در حال فعالیت است و امیدواریم امسال این فعالیت‌های توسعه‌ای، گسترش یابد.

به گفته وی ، پس از جنگ و از بین رفتن تمامی زیرساخت‌های بندر خرمشهر، سازمان بنادر با یک همت جهادی زیرساخت‌های زیادی در این بندر تامین و تاسیس کرد که نتیجه آن را ما امروز به وضوح مشاهده می‌کنیم.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بندر خرمشهر در عرصه‌های مختلف نفتی، مسافری، کانتینری، کالای فله و خشک و دیگر عرصه‌ها در حال فعالیت است و امیدواریم امسال این فعالیت‌های توسعه‌ای، گسترش یابد.

عسکری با تاکید بر اینکه عمده مشکل ما عدم لایروبی اروند است، عنوان کرد: بندر خرمشهر در نزدیکی کشورهای همسایه چون عراق قرار دارد و این پتانسیل علاوه بر وجود مزیت منطقه آزاد اروند، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال اجرای تخفیفات ۳۵ درصدی سود بازرگانی برای بندر خرمشهر هستیم که از مسیرهای مختلف این امر در حال پیگیری است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تاکید کرد: ما از تمامی سرمایه‌گذاران با روی باز و اعطای تسهیلات و نهایت همکاری و همراهی استقبال می‌کنیم.

بنا بر این گزارش، شاهین اصغری رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان نیز در این دیدار، اظهار داشت: بندر خرمشهر از جهت زیرساختی یک بندر کامل و پرظرفیتی است که می‌تواند میزبان خوبی برای سرمایه‌گذاران آلمانی باشد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه ایران و آلمان جزو شرکای قدیمی هستند که اتاق مشترک این دو کشور پیشینه درخشانی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که ارتباط مابین دو کشور را حفظ و گسترش دهیم و تکنولوژی و سرمایه آلمان را در بخش‌های مختلف کشور فعال کنیم.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امدادرسانی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به آسیب دیدگان سیل کنارک

ش اردیبهشت 1 , 1403
در پی بارندگی های شدید اخیر جنوب شرق کشور و نواحی جنوبی استان سیستان و بلوچستان، اداره کل بنادر و دریانوردی این استان به یاری و امداد رسانی مردم کنارک شتافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با وقوع سیلاب و معضل آب گرفتگی معابر و […]
امدادرسانی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به آسیب دیدگان سیل کنارک

همچنین بخوانید: