تخصیص سوخت یارانه ای به شناورهای مسافری براساس پیمایش/ گزارشی مبنی بر قطع سهمیه نداریم

تخصیص سوخت یارانه ای به شناورهای مسافری براساس پیمایش/ گزارشی مبنی بر قطع سهمیه نداریم
تین نیوز


سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه شناورهای مسافری براساس میزان پیمایش و موتور از سوخت یارانه ای برخوردار هستند، گفت: گزارشی مبنی بر قطع سوخت یارانه ای شناورهای مسافری به دست ما نرسیده است. شاید بر اساس میزان تولید و سهمیه درباره میزان اختصاص مباحثی وجود داشته باشد اما اینکه شرکت نفت یا شرکت پخش فرآورده های نفتی از ارایه سوخت یارانه ای امتناع کند، درست نیست

به گزارش تین نیوز به نقل از علی اکبر مرزبان در گفت وگو با ایلنا، درباره تخصیص سوخت یارانه ای به شناورهای مسافری و گلایه برخی از مالکان شناورها مبنی بر توزیع سوخت یارانه ای اظهار داشت: به لحاظ قانونی برای ارایه سوخت یارانه ای به شناورهای ایرانی که تحت پرچم ایران در آب های کشورمان فعالیت می کنند، هیچ منع قانونی وجود ندارد. 

مرزبان با بیان اینکه برای ارایه سوخت یارانه ای به شناورها مکاتبات لازم انجام شده است، ادامه داد: تا جایی که اطلاع داریم شرکت ملی نفت و شرکت پخش فرآورده های نفتی سوخت یارانه ای در اختیار شناورها قرار می دهد.

وی گفت: گزارشی مبنی بر قطع سوخت یارانه ای شناورهای مسافری به دست ما نرسیده است. شاید بر اساس میزان تولید و سهمیه درباره میزان اختصاص مباحثی وجود داشته باشد اما اینکه شرکت نفت و پخش فرآورده های نفتی از ارایه سوخت یارانه ای امتناع کند، درست نیست و سوخت یارانه ای ارایه می شود. 

مرزبان تاکید کرد: اگر مالک شناوری با مشکلی برای دریافت سوخت یارانه ای مواجه شده به بخش مربوط در وزارت میراث و نماینده این وزارتخانه در استان مراجعه کند تا دستگاه متولی به این موضوع رسیدگی کند. 

وی  افزود: باید توجه داشت که برای اختصاص سوخت یارانه ای سقفی در نظر گرفته شده که براساس میزان پیمایش شناور و موتور آن سقف اختصاص سوخت یارانه ای تعیین می شود.

به گزارش ایلنا؛خرداد ماه سال ١۴٠١هیات وزیران با محاسبه یارانه ای نرخ سوخت شناورهای مسافری از مبدا بنادر ایران یا به مقصد بنادر کشورمان بدون در نظر گرفتن پرچم کشتی ها موافقت کرد. بر این اساس، وزارت نفت مکلف است سوخت یارانه ای به کشتی ها یا شناورهای مسافری یا تفریحی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اختصاص دهد.

این مصوبه برای همه شناورهای مسافری مسیرهای داخلی و خارجی اعم از مبادی بنادر ایران یا به مقصد بنادر کشورمان و بدون در نظر گرفتن پرچم آن شناور قابل اجراست.

بر این اساس، ۸۰ درصد قیمت سوخت مصرفی شناورهای مسافری یارانه ای و ۲۰ درصد آن به نرخ بانکرینگ خواهد بود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارتقا عملیاتی بنادر کشور و افزایش توان فنی- تعمیراتی نیروهای بومی در بزرگترین بندر تجاری ایران

چ فروردین 8 , 1403
تین نیوز  معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : همزمان با نوروز ۱۴۰۳ کار تعمیرات اساسی و زیر آبی دو فروند یدک کش در بندر شهید رجایی پایان یافت. به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مهدی […]

همچنین بخوانید: