گذشت زمانی که آمریکا و انگلیس بتوانند نفت این ملت را بدزدند

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفت‌وگویی به مناسبت ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت ایران اظهار داشت: جوانان ما باید تاریخ معاصر را بخوانند، تا به ارزش داشته‌هایمان پی ببرند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ظلم و جنایت‌های انگلیس به مردم ایران خاطر نشان کرد: انگلیسی‌ها سال‌های سال نفت و منابع غنی سرزمین ما را به غارت بردند. در جریان جنگ جهانی بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ما کشته شدند در صورتی که ما بی طرف بودیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به ماجرای ملی شدن نفت ایران گفت: زمانی که نفت ملی شد انگلیسی‌ها ایران را ترک کردند و خودشان به عراق و کارگرهای هندی را به هندوستان فرستادند. دولت وقت متوسل به ایتالیا شد و پالایشگاه را به ایتالیا واگذار کرد.

وی ادامه داد: جوانان ما باید بدانند تا آن زمان در صنعت نفت ما ایرانی‌ها کارگرهای ساده و پایین‌ترین طبقه شغلی بودند و حق نداشتند در کوچک‌ترین مسائل فنی و مدیریتی وارد شوند. به همین خاطر وقتی انگلیسی‌ها رفتند هیچکس حتی ایتالیایی‌ها قادر به راه اندازی پالایشگاه نبودند.

دریادار تنگسیری گفت: دولت ایران برای اینکه نفت را بفروشد مجبور می‌شود سه نفتکش ایتالیایی را بارگیری کند. بعد از بارگیری نفتکش‌ها زمانی که وارد اقیانوس هند شدند انگلیسی‌ها هر سه را توقیف می‌کنند. خبر به شاه ایران می‌رسد. شاه از روی وادادگی می‌گوید بگویید انگلیس یک نفتکش را بر دارد و دوتای دیگر را آزاد کند و انگلستان قبول نمی‌کند و شاه ایران می‌گوید پس بگویید دوتا نفتکش را به انگلیسی‌ها بدهند.

دریادار تنگسیری گفت: اما امروز جوانان همین سرزمین به برکت انقلاب اسلامی و جرأت و روحیه خود باوری که حضرت امام خمینی (ره) در دل ما نهادینه کرد با سربلندی در مقابل استکبار ایستاده‌اند. الان با رهبری فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) با همان ادبیات با استکبار وارد صحبت می‌شویم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان داشت: اگر نفت ما را بدزدند و نفتکش ما را در هر جای این دنیا توقیف کنند مقابله به مثل می‌کنیم. دیگر گذشت زمانی که برای غارت اموال مردم نجیب ایران اسلامی بیگانه ای گردن کشی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز طرح تسهیل خدمات سفرهای دریایی در هرمزگان/ بازدید اولین گروه گردشگران نوروزی از مشاغل دریایی و بندری در بندر شهید رجایی

س اسفند 29 , 1402
براساس این گزارش، در این برنامه که به همت ستاد «طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1403» برگزار شده، گردشگران از پایانه‌های کانتینری و کشتی‌های پهلوگرفته در اسکله‌ها بازدید و روند تخلیه و بارگیری انواع کالاهای اساسی و نحوه انتقال آنها به انبارها و بازارها را از نزدیک رصد کردند.  […]
آغاز طرح تسهیل خدمات سفرهای دریایی در هرمزگان/ بازدید اولین گروه گردشگران نوروزی از مشاغل دریایی و بندری در بندر شهید رجایی

همچنین بخوانید: