ارائه خدمات گردشگری دریایی نوروز در گیلان با ۱۰۰۰ فروند شناور/ پیشرفت ۵۰ درصدی لایروبی تالاب انزلی در ۷ ماه

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه گردشگری دریایی در اولویت طرح نوروزی سال ۱۴۰۳ این استان قرار دارد، گفت: خوشبختانه لایروبی تالاب اصلی انزلی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است در طرح گردشگری دریایی نوروزی با ۱۰۰۰ فروند شناور به مردم و مسافران در استان گیلان خدمت‌رسانی کنیم.

ارائه خدمات گردشگری دریایی نوروز در گیلان با ۱۰۰۰ فروند شناور/ پیشرفت ۵۰ درصدی لایروبی تالاب انزلی در ۷ ماه

به گزارش مانا، حسین یونسی خمسی درباره برنامه گردشگری دریایی این استان در نوروز طرح نوروزی سال ۱۴۰۳ که از ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده مدنظر قرار می‌گیرد، اظهار داشت: لایروبی تالاب اصلی انزلی به عنوان پروژه‌ای مهم از مردادماه سال جاری آغاز شد و تا کنون طی هفت ماه پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی داشته است؛ ‌ قرارداد این پروژه ۱۸ ماهه و برای اولین بار مدنظر قرار گرفته و خوشبختانه تا کنون بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

افزایش عمق تالاب انزلی در نقاط کم‌عمق به ۳ متر

وی افزود: لایروبی تالاب انزلی به این دلیل مدنظر قرار گرفت که شناورها بتوانند در مسیرهایی که عمق تالاب کم شده بود تردد کنند چرا که در برخی از نقاط تالاب به دلیل پایین آمدن سطح آب قایق‌ها امکان تردد نداشتند و اینگونه شرایط رودخانه‌هایی که به تالاب می‌رسند مهیا می‌شود و مسیرهای گردشگری در داخل حوضچه آماده می‌شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر اینکه مقوله گردشگری دریایی در اولویت اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان گیلان قرار دارد، عنوان کرد: از مرداد ماه سال جاری که لایروبی تالاب انزلی مدنظر قرار گرفت، توانسته‌ایم عمق نقاطی که سال گذشته روی گل قرار گرفته و به عمق ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متر رسیده‌ بودند به عمق ۳ متر برسانیم

تزریق تجهیزات نو ایمنی دریایی به تعاونی‌های گردشگری دریایی

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ فروند قایق در طرح نوروزی سال جاری در تالاب انزلی در حوزه گردشگری دریایی به مردم و مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: وسایل نو مربوط به ایمنی دریایی اعم از جلیقه و حلقه نجات به تعاونی‌های مختلف فعال در تالاب انزلی جهت استفاده ارائه شده است؛ پیش از این وسایل مورد استفاده منقضی شده بود و شاهد نوسازی تجهیزات ایمنی جهت استفاده و خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

یونسی با اشاره به اینکه در عین حال امور بازرسی و ثبت شناوران شرایط استاندارد را مدنظر قرار می‌دهند، عنوان کرد: مسافران دریایی می توانند از هرکجای استان های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهار رقمی ۱۵۵۰ و بدون نیاز به گرفتن کد پیش شماره به راحتی و به طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس حاصل کنند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجلاس سران کاپ 29 این بار در منطقه خزر

چ اسفند 23 , 1402
اجلاس متعهدین کنوانسیون تغییراقلیم سازمان ملل متحد موسوم به «کاپ 29» این بار در منطقه خزر و کشور آذربایجان برگزار خواهد شد.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، سایت تحلیلی نشنال اینترست اخیرا مقاله ای با عنوان «کاپ ۲۹ در خزر: فرصتی جهت کاهش تغییرات آب و هوایی و […]

همچنین بخوانید: