اسکله‌ های بنادر گلستان در آستانه نوروز ایمن‌ سازی شد

اسکله‌ های بنادر گلستان در آستانه نوروز ایمن‌ سازی شد
تین نیوز


ایمن سازی اسکله ها و تسهیل ارائه خدمات به مسافران دریایی با نصب بنر راهنمای مسافر جهت سوار شدن به شناور، تهیه جلیقه و حلقه نجات، نصب کپسول حریق و جعبه کمک های اولیه در ایستگاه های تعاونی قایقرانی تفریحی شهرستان های ساحلی گلستان در آستانه تعطیلات عید و سفرهای دریایی نوروزی ۱۴۰۳ انجام شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گلستان، محمد میرنژاد از ایمن سازی بنادر استان گلستان در آستانه سفرهای نوروزی خبر داد و  گفت: در ایام تعطیلات نوروز، بازدیدهای منظم همکاران واحد دریایی بنادر گلستان از ایمنی مسیر تردد شناورها و اسکله ها در شهرستان های بندرگز و بندرترکمن در دستور کار قرار دارد و تمامی عوامل اجرایی در ایام نوروز با سرکشی منظم از اسکله ها و قایق ها در صورت مشاهده هر گونه موارد ناایمن و مخاطره دار توسط قایق ها و شناورهای حامل مسافران دریایی جلوگیری بعمل آورده و اجازه تردد نخواهند داد.

مسئول امور دریایی بنادر گلستان با اعلام اینکه به طور میانگین سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مسافر دریایی برای تفریحات آبی از این اسکله ها تردد می کنند، ابراز امیدواری کرد در ایام تعطیلات نوروزی، مهمانان و مسافران دریایی ضمن رعایت نکات ایمنی، سفر خوبی را در این استان تجربه کنند.

به گفته میرنژاد، عملیات لایروبی کانال آشور و تبادل آب بین دریا و خلیج گرگان و بالا آمدن سطح آب موجب تسهیل تردد شناورها شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی در آب‌های هرمزگان/ آمادگی ۵۹ تیم غواصی و همیار ناجی در طرح سفرهای دریایی ۱۴۰۳

س اسفند 22 , 1402
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، معاون دریایی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه تمامی مانورها و تمرینات دریایی براساس مخاطرات اولویت دار استان و براساس سناریوی قبلی بوده است، حضور جوامع محلی در این مانور را از بخش‌های مهم و برجسته این تمرین دریایی برشمرد. “اسماعیل […]
برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی در آب‌های هرمزگان/ آمادگی ۵۹ تیم غواصی و همیار ناجی در طرح سفرهای دریایی ۱۴۰۳

همچنین بخوانید: