بازنگری در نظام تعرفه گذاری در بنادر بعد از ۲۰ سال

عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادرودریانوردی از اجرایی‌سازی ۱۴ راهبرد بسیار مهم بندری و اقتصادی، در بنادر بازرگانی کشور در سال آینده خبر داد و اعلام کرد: سال آینده سامانه جامع بندری در سازمان بنادر و دریانوردی اجرایی خواهد شد.

بازنگری در نظام تعرفه گذاری در بنادر بعد از ۲۰ سال
 
به گزارش مانا، جلیل اسلامی در همایش مدیران این سازمان اطهار داشت: سال ۱۴۰۳، ضمن جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، رویکرد ما در این حوزه، به کارگیری مدل توسعه‌ای سرمایه‌گذاری کلان پروژه است و در این رویکرد امکان مدیریت سرمایه‌گذاری‌های کلان در قرارگاه‌های بزرگ را خواهیم داشت.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از اجرایی شدن آیین‌نامه‌های جدید بندری از فروردین ماه ۱۴۰۳ خبر داد. 
وی با بیان اینکه آخرین نظام تعرفه‌ای سازمان بنادر به سال ۸۲، برمی‌گردد گفت: تدوین تعرفه‌گذاری جدید در بنادر حاکمیتی بعد از ۲۰ سال، یکی از راهبردهای مهم معاونت بندری و اقتصادی سازمان بنادرودریانوردی در سال آینده است که بسیار گسترده خواهد هم‌ خواهد بود. 
اسلامی‌، ساماندهی بنادر کوچک را نیز راهبرد دیگر سازمان بنادر برشمرد و تأکید کرد: ساماندهی و تعیین تکلیف بنادر کوچک، به عنوان یک برنامه اجرایی، در دستور کار جدی معاونت بندری قرار دارد.
معاون امور بندری و اقتصادی با بیان ساماندهی پایانه‌های تخصصی و کالاهای خطرناک در سال آتی، از پیگیری اجرای شهرهای لجستیک بندری در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
به گفته اسلامی موضوع ارتقای مهارت‌های حوزه نظارت و آموزش تخصصی نیز از دیگر دستورکارهای معاونت بندری است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادرودریانوردی، توسعه دیپلماسی اقتصادی دریایی و بندری با رویکرد افزایش قراردادهای سه جانبه در کشورهای هدف را یکی دیکر از تکالیف و‌مأموریت‌های سازمان بنادر در سال آتی عنوان کرد.
اسلامی، همچنین کنترل سوانح بندری و افزایش ایمنی کار در بنادر و چاره‌اندیشی برای رفع چالش‌های تخلیه و بارگیری در بنادر شمالی را از دستورکار های مهم سازمان برای سال آینده برشمرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات اجرایی بندر جدید لنگه و بندر بزرگ مکران در سال ۱۴۰۳

ش اسفند 19 , 1402
تین نیوز   مدیران کل بنادر و دریانوردی استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان در بخش نخست همایش مدیران سازمان بنادر ودریانوردی گزارشی از اقدامات و دستاوردهای بنادر استان های خود و برنامه های سال آینده گزارش دادند. به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادرودریانوردی، […]

همچنین بخوانید: