پیاده سازی نظام بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد در اولویت سازمان بنادر و‌ دریانوردی/ امتیاز بالای سازمان بنادر در مدیریت بهره‌وری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، محمد‌حسین علامه در نشست سالانه مدیران این سازمان، بهبود و توسعه سامانه برنامه‌ریزی در راستای اجرای نظام نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را یکی اهداف این معاونت در سال آینده برشمرد .

وی افزود‌: سامانه جامع مالی و صورت حساب یکپارچه  درآمد، در فاز اول، به صورت پایلوت و آزمایشی در بندر شهید رجایی به کارگیری شده است.

به گفته علامه، این سازمان در حوزه‌  مدیریت بهره‌وری امتیاز بالایی را کسب کرده و این نظام هم‌اکنون به طور کامل در سازمان بنادر مسقر شده است.

وی در خصوص جذب و تقویت نیروی انسانی متخصص نیز گفت: اخذ مجوز جذب ۳۰۹ نیروی انسانی متخصص و به کارگیری ۴۵ نفز نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر از جمله اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه منابع انسانی به شمار می آید.

علامه همچنین از پیاده سازی و یکپارچه سازی سامانه‌های نرم‌افزاری سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی خبر داد و تاکید کرد: اجرای مطلوب سیاست‌های توسعه دریامحور به ایجاد یک نهاد راهبری نیازمند است. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و منابع از تشکیل کارگروه توسعه دریامحور خبر داد و گفت: سازمان بنادر با هدف اجرایی سازی هرچه بهتر و دقیق‌تر سیاست‌های توسعه دریامحور ابلاغی مقام معظم رهبری، ضمن هماهنگی با سازمان‌های مرتبط با موضوع، دامنه شمول سیاست‌های توسعه دریامحور را شناسایی کرده است.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام افزایش وظایف و ماموریت‌های این سازمان در سال آینده تاکید کرد:  کلیه اقدامات توسعه ‌ای سازمان بنادر با رعایت و التزام جدی به قانون‌گرایی، رعایت انضباط مالی و شفافیت و ساختار سازمانی پیگیری و اجرا خواهد شد.

 علامه، با اشاره به تدوین سند راهبردی پرورش و توانمندسازی نیروی انسانی، گفت: در جهت توان‌مندی و شایسته‌ گزینی، بالغ بر ۱۱۰ ساعت دوره آموزشی در سازمان بنادر برگزار شد.

معاون برنامه ریزی سازمان بنادر، همچنین افزایش ظرفیت اسمی بنادر تجاری کشور به ۳۰۰ میلیون تن در سال را یکی از اهداف کلان سازمان عنوان کرد و گفت: برای سال آینده برنامه‌ریزی شده تا ظرفیت کانتینری بنادر را به به بیش از ۹ میلیون TEU ارتقا دهیم.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

«آب در سیستان و بلوچستان» نعمت فاقد مدیریت!

ج اسفند 18 , 1402
گروه توسعه – در شرایطی از آب به عنوان مایع حیات یاد می‌شود که طبق آمار برنامه عمران سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۶؛ تعداد ۱٫۱ میلیارد نفر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند، تعداد ۲٫۶ میلیارد نفر به آب کافی برای بهداشت دسترسی ندارند، تعداد ۷۰۰ میلیون نفر در ۴۳ […]

همچنین بخوانید: