اختصاص ۱۳۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای ۳۱۰ پروژه توسط سازمان بنادر

اختصاص ۱۳۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای ۳۱۰ پروژه توسط سازمان بنادر
تین نیوز


عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص ۱۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط سازمان بنادر برای اجرای ۳۱۰ پروژه خبر داد و گفت: ۷۳ پروژه به ارزش بیش از ۷۵ هزار میلیارد ریال آماده بهره برداری یا افتتاح شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی فتحی  در گردهمایی معاونان فنی و مهندسی بنادر کشور در گردهمایی معاونین فنی و مهندسی بنادر کشور ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و گرامیداشت پنجم اسفند به عنوان روز مهندس، اظهار داشت: از تلاش های همکاران فنی و مهندسی بنادر در سالی که گذشت تشکر می کنیم و باید بدانیم که امسال اکثر هدفگذاری های صورت پذیرفته در قالب برنامه عملیاتی به ثمر نشست.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۳۱۰ پروژه اختصاص یافت که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال افزایش داشت و خوشبختانه ۷۳ پروژه به ارزش بیش از ۷۵ هزار میلیارد ریال آماده بهره برداری یا افتتاح شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی ارتقاء ظرفیت بنادر، ایفای مسئولیت اجتماعی در توسعه مناطق کم برخوردار و احیای روحیه امید و نشاط در بین مردم مناطق ساحلی را مهمترین دستاورد اتمام این پروژه ها دانست و بیان کرد: احیای خلیج گرگان و توسعه زیرساخت های بندری جزیره بوموسی از مهم ترین پروژه های افتتاح شده تاکنون است.

عضو هیات عامل سازمان بنادر ودریانوردی، کاهش متوسط تغییرات پروژه های عمرانی، تدوین فهرست بهای کارهای دریایی با قیمت، تدوین چند نمونه ضابطه تخصصی، تلاش شبانه روزی برای تمهید مقدمات خرید تجهیزات استراتژیک بندری و دریایی و کسب مقام برتر دستگاه های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در موضوع مهندسی ارزش را از اهم دستاوردهای معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی در سال جاری دانست و بر استمرار این موفقیت ها در سال آینده تاکید کرد.

وی ادامه داد: توجه ویژه به توسعه فرهنگ و استقرار نظام مدیریت دارایی های فیزیکی، اعمال مدیریت موثر در حوزه های زمان، هزینه و کیفیت، ارتقاء نیروهای انسانی با برقراری نظام های آموزش های تخصصی با کیفیت، تقویت مشارکت استانی در خصوص مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی و ایجاد پایگاه ملی داده های دریا از مهم ترین برنامه های سال آتی معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی است. 

گفتنی است نشست یک روزه معاونین فنی و مهندسی بنادر کشور به منظور بررسی اهداف و دستاوردهای سال ۱۴۰۲ و برنامه ریزی برای سال آتی با حضور معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی، مدیران کل، مجریان طرح های توسعه ای، معاونین فنی و مهندسی بنادر و روسای ادارات ستادی بنادر کشور، برگزار شد و با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرکت کشتیرانی دیانا عبور و مرور از کانال سوئز را متوقف کرد

ش اسفند 5 , 1402
شرکت کشتیرانی یونانی دیانا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت نیز به دلیل بحران جاری در دریای سرخ، عبور و مرور کشتی‌هایش از کانال سوئز را متوقف کرده و از مسیر‌های آبی جایگزین برای رساندن کالا‌های مشتریان خود استفاده خواهد کرد. به گزارش مانا به نقل از رویترز، آناستاسیوس […]
شرکت کشتیرانی دیانا عبور و مرور از کانال سوئز را متوقف کرد

همچنین بخوانید: