تأکید دبیرکل IMO بر بازگرد‌اندن دریای سرخ به یک منطقه امن

دبیرکل IMO اعلام کرد سازمان بین‌المللی دریانوردی مسئول امنیت در دریا است و تلاش می‌کند با همکاری سازمان ملل ضمن دعوت طرفین به گفتگو وضعیت بحرانی دریای سرخ را به پیش از بحران برگردانده و آن را به یک محیط دریایی امن تبدیل کند.

تأکید دبیرکل IMO بر بازگرد‌اندن دریای سرخ به یک منطقه امن

به گزارش گروه بین‌الملل مانا، «آرسنیو دومینگوئز»، رئیس دبیر کل (IMO) در گفتگو با خبرگزاری فرانسه با اشاره به اینکه این سازمان به همراه سازمان ملل متحد به طور خستگی ناپذیری برای حل بحران دریای سرخ فعالیت می‌کنند تاکید کرد، نباید اجازه بدهیم وضعیت دریای سرخ به گونه‌ای باشد که حمل‌و‌نقل دریایی مختل شود.

وی در ادامه تأکید کرد: باید کاری کنیم طرفین به گفتگو ادامه دهند و اقداماتی صورت گیرد که منجر به یک راه حل اساسی شود، زیرا منطقه دریای سرخ برای حمل‌و‌نقل جهانی بسیار مهم است به گونه‌ای که ۱۲ درصد تجارت دریایی جهان از طریق تنگه باب‌المندب و دسترسی به جنوب دریای سرخ انجام می‌شود.

وی ضمن انتقاد از کشتی‌هایی که تصمیم گرفته‌اند فعالیت خود را در دریای سرخ متوقف کنند خاطر‌نشان ساخت: نباید کشتی‌ها مسیر طولانی برای ارسال کالا انتخاب کنند این یک راه حل ایده‌آل نیست و در نهایت به افزایش هزینۀ حمل‌و‌نقل و قیمت کالا منجر می‌شود.  

«دومینگز» افزایش قیمت بیمۀ جنگی در مصرف سوخت را که باعث هزینۀ اضافی شده از تأثیر بحران دریای سرخ و انتخاب بندر کیپ تاون عنوان کرد و از دریانوردان در این روز‌های حساس که در منطقه دریای سرخ و اطراف آن حضور دارند، قدردانی کرد.  

وی در پایان گفت: هدف IMO اقدامات عملی و عملیاتی است تا کشتی‌ها بتوانند به فعالیت خود در دریای سرخ ادامه دهند و برای این کار بسیار خوشبین هستیم.  

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انهدام شبیه‌ساز پایگاه هوایی اسرائیل با موشک‌های عماد و قدر

س بهمن 24 , 1402
موشک‌های بالستیک «عماد» و «قدر» سپاه با کلاهک‌های تقویت شده انفجاری، شبیه‌ساز پایگاه هوایی پالماخیم محل اصلی استقرار جنگنده‌های F-۳۵ رژیم صهیونیستی را منهدم کردند. منبع

همچنین بخوانید: