افزایش ظرفیت حمل کالا در بنادر به ۲۹۰ میلیون تن

افزایش ظرفیت حمل کالا در بنادر به ۲۹۰ میلیون تن
تین نیوز


عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه سازمان بنادر گفت: برای جلوگیری از افزایش پس رفت دریای خزر، لایروبی بنادر شمال آغاز شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی فتحی  عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه  اخیرا کارگروهی متشکل از دستگاه های مختلف در خصوص تاسیس شهرک های  مسکونی وساحلی در ۲۷ نقطه   مطرح شده است گفت: در این کارگروه براساس مطالعات جانمایی انجام در ۲۷ نقطه تصویب شد.

وی افزود: در خصوص کاهش دریای خزر مطالعات در قالب برنامه های کوتاه مدت و  بلند مدت  صورت گرفته و خوشبختانه وضعیت بحرانی نیست و در همین زمینه برای جلوگیری از افزایش این کاهش تراز  لایروبی بنادر شمال آغاز شده است.

فتحی با بیان اینکه  سازمان بنادر و دریانوردی در بخش توسعه زیر ساخت و تجهیزات  بالغ ۱۲۰ هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده  است گفت:  تقریبا ۲۷۰ میلیون تن ظرفیت حمل کالا در بنادر کشور وجود داشته است که این میزان ظرفیت  به ۲۹۰ میلیون تن رسیده است.

او بیان کرد: توسعه دریا محور بخشی با توسعه زیر ساخت ها است، تقریبا ۶۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات  در حوزه بندری و دریایی  داشته باشید.

فتحی بیان کرد:  هدف گذاری که انجام داده ایم آن است که توسعه زیر ساخت ها به ۵۳۰ هزار میلیارد ریال  برسانیم و بخشی از این ظرفیت امسال وبخشی دیگر در سال  آینده اضافه می شود  و همین امر باعث می شود  که ظرفیت ما از  ۲۷۰ میلون تن به ۲۹۰ میلیون تن برسد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روسیه بزرگترین تامین کننده نفت چین در سال 2023 بود

س بهمن 10 , 1402
طبق گزارش گمرک چین، روسیه در سال ۲۰۲۳ با پیشی گرفتن از عربستان سعودی به بزرگترین تامین‌کننده نفت چین تبدیل شد.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، بر پایه این گزارش، مجموع صادرات حجم نفت خام روسیه به چین در سال ۲۰۲۳ با جهش ۲۴ درصدی نسبت به سال […]

همچنین بخوانید: