توقیف شناور تجاری با بیش از ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اروندرود

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق به ارزش ۳۴ میلیارد و ۹۰۴ میلیون ریال در آبراه اروندرود خبر داد.

توقیف شناور تجاری با بیش از ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اروندرود

سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مأموران پایگاه دریابانی آبادان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، یک فروند شناور تجاری مظنون به حمل کالای قاچاق که عازم بندر آبادان بود را در دهانه آبراه اروندرود متوقف کنند.
وی گفت: مأموران دریابانی در جریان بازرسی از این شناور تجاری ۱۲ هزار و ۴۸۰ قوطی ویتامین سی، تعداد ۹ هزار و ۱۲۰ قوطی انرژی‌زا و ۱۱ هزار و ۲۰۰ متر پارچه خارجی را کشف و ضبط کردند.
سردار پاکباز افزود: در این ارتباط سه متهم به قاچاق کالا نیز بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود: این شناور تجاری در یکی از بنادر کشور‌های حوزه خلیج فارس بارگیری شده و قرار بود به صورت غیرقانونی ترخیص شود، ولی با هوشیاری مأموران دریابانی این محموله قاچاق به مقصد نرسید.
سردار پاکباز بر تداوم برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و سوخت در مناطق ساحلی، آبراهی و آب‌های شمال غرب خلیج فارس تأکید کرد.
استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر سواحل آبراهی و دریایی همواره با پدیده قاچاق کالا و سوخت روبه‌رو بوده است.
امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق و سوخت در مناطق ساحلی و دریایی خوزستان کشف و ضبط شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۳۱ درصدی تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری انزلی

ش بهمن 7 , 1402
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: تا پایان دی امسال، تخلیه و بارگیری انواع کالاها در بندر انزلی، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳۱ درصد رشد داشته است. حسین یونسی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان دیماه یک میلیون و 637 هزار تن انواع کالا در بندر […]

همچنین بخوانید: