گام‌های مصمم برای تبدیل شدن بندر چابهار به هاب منطقه‌ای/ حمل ۴۴ هزار تی‌ای یو بار از بندر چابهار در ۱۰ ماهه گذشته

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با ابلاغ سیاست‌های توسعه دریامحور از سوی مقام معظم رهبری، گام‌های عملیاتی جدیدی را برای تجهیز بندر اقیانوسی چابهار و فراهم آوردن امکانات لجستیکی به روز را برداشته است.

گام‌های مصمم برای تبدیل شدن بندر چابهار به هاب منطقه‌ای/ حمل ۴۴ هزار تی‌ای یو بار از بندر چابهار در ۱۰ ماهه گذشته

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سخنگوی شرکت کانتینری ناوگان ملی کشتیرانی در جمع خبرنگاران با یادآوری ابلاغ سیاست­های توسعه دریامحور از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تنظیم سند راهبردی و تمرکز فعالیت­های خود بر روی اجرای بند‌های این سیاست­ها، نسبت به تجهیز بندر چابهار به منظور افزایش حجم حمل‌و‌نقل دریایی و ارتقای ظرفیت ناوگان اقدام نموده است.

عباس کابوسی  گفت: بر این اساس این شرکت با سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات لجستیکی، گام­های جدی در جهت گسترش خدمات بندری، خدمات ترانزیتی، امکانات تخلیه و بارگیری و همچنین آموزش و بهره گیری از نیرو‌های متخصص بومی برداشته است؛ به خصوص اینکه با توجه به موقعیت راهبردی بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور، نزدیکترین راه دسترسی کشور‌های محصور در آسیای میانه شامل افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان به آب‌های آزاد بوده و مهم‌ترین عامل در شکل­گیری عملیاتی کریدور شمال-جنوب کشور محسوب می‌شود.

وی بیان  کرد: در عین حال، با توجه به سیاست‌های ابلاغی توسعه دریامحور، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران این فرصت ارزشمند را مغتنم شمرده و تلاش دارد سهمی ارزشمند در حوزه اجرای این سیاست­ها ایفا نماید؛ به نحوی که برای تبدیل شدن بندر چابهار به هاب منطقه‌­ای در دریای عمان و خلیج فارس، برنامه‌ریزی گسترده­ای انجام داده و در صدد است تا با انتقال بخش قابل توجهی از کانتینر‌های قابل انتقال به کشور‌های منطقه و همچنین دیگر بنادر خلیج فارس، نسبت به رشد فعالیت‌های کانتینری این بندر اقدام شایسته‌ای به عمل آورد.

وی افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری، حجم باری بالغ بر ۴۴ هزار تی‌ای یو کانتینر از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از طریق بندر چابهار صادرات و واردات انجام شده است.

مقام مسئول کشتیرانی با یادآوری دیگر فعالیت­های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر چابهار اظهار داشت: حمل و نقل دریایی محمولات سردخانه‌ای با بهره‌گیری از کانتینر‌های یخچالی به بنادر هند و بالعکس از دیگر فعالیت‌های حمل و نقل  کانتینری است؛ به‌طوریکه از ابتدای سال تاکنون، ۳۹۴ تی‌ای یو کانتینر یخچالی در حوزه حمل بار صادراتی و ۱۲۱ تی‌ای یو کانتینر یخچالی در حوزه حمل بار وارداتی، از این بندر حمل شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمل ۴۴ هزار تی ای یو بار از بندر چابهار در ۱۰ ماهه گذشته

ش بهمن 7 , 1402
تین نیوز سخنگوی شرکت کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: از ابتدای سال جاری، حجم باری بالغ بر ۴۴ هزار تی ای یو کانتینر از سوی کشتیرانی از طریق بندر چابهار صادرات و واردات انجام شده است.   به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، عباس کابوسی در جمع […]

همچنین بخوانید: