توقیف شناور باری حامل ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در اروندرود

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان خورستان از توقیف شناور باری حامل ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آبراه اروندرود توسط مأموران پایگاه دریابانی آبادان خبر داد.

 

توقیف شناور باری حامل ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در اروندرود

سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مأموران دریابانی پس از توقف این شناور مظنون به حمل کالای قاچاق و بازرسی از آن ۱۱ هزار و ۲۰۰ متر پارچه، ۱۴۴ هزار بسته لوازم بهداشتی و ۶۰۰ کیلوگرم چای فاقد مدارک گمرکی که به صورت قاچاق و به قصد توزیع در بازار داخلی بارگیری شده بود را کشف کردند.
وی گفت: این شناور در یکی از بنادر کشور‌های حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود و قرار بود به صورت غیرقانونی در آبادان تخلیه شود، ولی با هوشیاری و ابتکار عمل مأموران دریابانی، این محموله قاچاق به مقصد نرسید.  
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه افزود: در این ارتباط شش متهم به قاچاق کالا بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
 وی بر تداوم برخورد با به پدیده قاچاق کالا با هدف حمایت از تولید و اشتغال داخلی تاکید کرد.
امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در مناطق ساحلی و دریایی خوزستان کشف و ضبط شده است.
استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر طول سواحل همواره در معرض قاچاق کالا و سوخت بوده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تردد ۲ فروند کروز در مسیر کیش – چابهار

ش دی 30 , 1402
تین نیوز رئیس گروه توسعه جاذبه ها و محصولات گردشگری دفتر توسعه گردشگری داخلی از تردد دو فروند کروز در مسیر جزیره کیش – چابهار به عنوان یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه توریسم دریایی در جنوب کشور خبر داد. به گزارش تین نیوز به نقل از […]

همچنین بخوانید: