حمله سایبری به ۴ بندر استرالیا

حمله سایبری به ۴ بندر استرالیا

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: عملیات سایبری در پایانه‌های کانتینری ملبورن، سیدنی، بریزبن و فریمنتل در استرالیای غربی صورت گرفته و از روز جمعه عملیات در این پایانه ها‌ی کانتینری به حالت تعلیق درآمده است.  

«کلر اونیل»، وزیر امور داخلی استرالیا در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه گفت: حادثه سایبری برای اپراتور‌های DP World بسیار جدی و همچنان دامنه‌دار است.  

پلیس فدرال استرالیا نیز در این باره اعلام کرد: در حال بررسی این حادثه است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود آورده است: سخنگوی DP World درخواست مصاحبه با خبرگزاری رویترز را رد کرد و در زمینه از‌سرگیری عملیات هیچ پاسخی نداد.  

شرکت دولتی DP World امارات از معدود بازیگران عرصه بنادر استرالیا به شمار می‌رود.  

در همین حال «دارن گلدی»، هماهنگ‌کننده امنیت سایبری استرالیا پیرامون این حمله سایبری گفت: به احتمال زیاد تعلیق فعالیت برای چند روز ادامه خواهد داشت و متأسفانه باید بگویم این حمله در جابه‌جایی کالا‌های وارداتی و صادراتی به شدت تأثیر خواهد گذاشت.  

در پایان این گزارش آمده است: شرکت امارتی DP World بیش از ۷۰۰۰ کارمند در ۱۸ بندر و پایانه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه دارد.  

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هوای همه شهرهای ساحلی خوزستان ناسالم و آلوده است/مردم برای حفظ سلامتی از منزل خارج نشوند

د آبان 22 , 1402
به گزارش خبرنگار مانا، بنا بر اعلام مرکز پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفی هوا در شهر‌های ماهشهر ۱۵۶، هندیجان ۱۵۲، شادگان ۱۴۹، خرمشهر، آبادان و اروندکنار ۱۴۳، AQI ثبت شده که نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌های سنی است. بر‌اساس این شاخص، افراد مبتلا به بیماری قلبی […]

همچنین بخوانید: