ماهشهر، آبادان و هندیجان شهر‌های پیشنهادی برای ساخت سکونت‌گاه‌های جدید ساحلی

ماهشهر، آبادان و هندیجان شهر‌های پیشنهادی برای ساخت سکونت‌گاه‌های جدید ساحلی

به گزارش خبرنگار مانا، علی اکبر حسینی محراب در نشست ساماندهی مناطق ساحلی خوزستان افزود: قرار است طبق راهبرد دولت سیزدهم، سکونت‌گاه‌های جدید ساحلی در نوار طولانی مرز‌های جنوب و شمال کشور از جمله خوزستان شکل گیرد که شهر‌های ماهشهر، آبادان و هندیجان برای اینگونه سکونت‌ها پیشنهاد شده است.

وی گفت: در این راستا باید فعالیت‌های اقتصادی دریامحور مانند شیلات، کشتیرانی مسافربری، باری و مسائل زیربنایی در این مناطق لحاظ شود.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان افزود: بر‌اساس گزارش مشاور طرح مطالعاتی وزارت راه و شهرسازی، برای چهار استان جنوبی خلیج فارس و دریای عمان تعیین شده که برای خوزستان پنج شهرستان بندری پیشنهاد شده است.

حسینی محراب ادامه داد: قرار است این موضوع در کارگروه‌های کارشناسی، مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته و بهترین نقاط استان برای سکونت‌گاه‌های ساحلی انتخاب شود.

استاندار خوزستان گفت: باید در کمیسیون‌های مربوطه، شرایط کشتیرانی، موج شکن‌ها، اسکله‌ها و وضعیت زندگی مردم ساکن در این نواحی، سهولت رفت و آمد و فرآیند بازرگانی و صیادی مورد بررسی قرار گیرد.

حسینی محراب افزود: ساخت سکونت‌گاه‌های جدید در سواحل خوزستان توسط وزیر راه و شهرسازی و تیم آن‌ها با جدیت و بر‌اساس مطالعه کارشناسی دنبال شده است.

وی گفت: لازم است تحقیقات بیشتر و جامع‌تری در مورد توسعه این سکونت‌گاه‌ها با کمک مشاوران آگاه به دریا و سواحل صورت گیرد و نخبگان نیز بر روی این مسأله اتفاق نظر دارند.

استاندار خوزستان گفت: تمرکز بر روی یک نقطه، سبب رشد و پویایی بیشتر می‌شود، چون باید در مقابل کشور‌های حاشیه خلیج فارس کار قابل رقابت ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این نشست توضیح داد: تمام موضوعات مربوط به سکونت‌گاه‌های ساحلی با حضور رئیس جمهوری مطرح شده و در خوزستان با داشتن ظرفیت‌های فراوان قابل اجرا است.

محمد خانچی افزود: این اقدام در راستای رفع برخی محرومیت‌های استان، مدیریت ساخت و ساز‌های غیر‌مجاز و جلوگیری از تعرض به حاشیه ساحل اهمیت دارد که باید به عنوان یک الگوی مناسب تعیین شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی روسیه قصد استفاده از قایق های بدون سرنشین را دارد

ش مهر 22 , 1402
نیروی دریایی روسیه قصد استفاده از قایق های بدون سرنشین را دارد میلاد پاشازاده کد خبر : 2168 ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ وزارت دفاع روسیه در حال ارزیابی برای تجهیز نیروی دریایی این کشور به شناورهای نظامی بدون سرنشین KMZ می باشد. منبع

همچنین بخوانید: